ltunger
Posty: 2
Rejestracja: 14-07-2014 20:25

14-07-2014 20:40

Witajcie.
Jak w temacie chciałbym dowiedzieć się trochę o nagrywaniu gitar i sprzęcie do tego potrzebnym. Zacząłem czytać trochę o tych interejsach usb ale nie wiem czy to jest dla mnie. Chciałbym nagrywać brzmienie z mojego wzmacniacza, a nie kreować je w programach komputerowych typu PODfarm, Guitar Rig. Istnieje możliwość wpięcie wzmaka przez wyjście liniowe do interfejsu i wtedy do komptera? Jakiego interfejsu bym do tego potrzebował? Interfejsy zazwyczaj są USB więc potrzeba mimo wszystko dobrej karty dźwiękowej? Jeśli tak to jakiej? Dodam, że nie mam określonego funduszu na to z powodu, że w najbliższym czasie nie planuje zakupu takowego sprzętu tylko się tym zainteresowałem. Ile bym potrzebował pieniędzy żeby tanim sposobem zarejestrować przyzwoite brzmienie z wzmacniacza?
Nagrywanie mikrofonem to chyba zbyt kosztowna rzecz; dobry mikrofon, mikser, karta dźwiękowa. Dlatego szukam jakiejś możliwości nagrania brzmienia wzmacniacza przez wyjście liniowe.
Proszę o odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Dochu
Posty: 185
Rejestracja: 11-08-2012 16:47

14-07-2014 23:09

Jeśli chcesz nagrywać brzmienie ze swojego wzmaka to oczywiście najlepsza opcja: interfejs usb + mikrofon. Tak żeby nie był to jakiś lipny sprzęt to tak 800zł za całość trzeba dać i powinno się coś w okazji dorwać. Z majków to chyba dwa najpopularniejsze: Shure SM57 lub Sennheiser E906 (E609). Z interfejsów to coś pokroju Pod UX, Alesis, Focusrite Scarlett i inne.
Możesz również zainwestować w sam interfejs i podłączyć piec przez line out z pieca, ale to nie zawsze jest dobre wyjście - tzn. nie oddaje pełni brzmienia pieca, pomija Twoje głośniki, także najczęściej trzeba to jest uformować jakąś wtyczką w programie i coś z tego może być. I możesz zacząc od tego, a potem docelowo dokupić mikrofon.
Zależy również jaki masz sprzęt, bo nie każdy sprzęt nada się do takiego nagrywania. Jak masz przykładowo jakąś cyfrę typu Mustang, to one mają samoistnie w sobie interfejs, podpinasz tylko kabelek i można nagrywać :P
Co do samego interfejsu usb, to nie potrzebujesz praktycznie żadnej karty muzycznej w kompie, ponieważ interfejs to jest tak jakby karta muzyczna i nie korzysta z układów dzwiękowych karty komputerowej.

//z tym 800zł może trochę przesadziłem dorwiesz taniej jak coś :)
Ostatnio zmieniony 14-07-2014 23:12 przez Dochu, łącznie zmieniany 1 raz.
Ibanez Artist AR50 (MiJ 81')+Orange AD30HTC+Buzzaro 212 Custom
Garrison AGD-200CE + Marshall AS50D

Obrazek

Awatar użytkownika
maros223
Posty: 257
Rejestracja: 26-02-2014 10:16

14-07-2014 23:10

Cześć.
Mocno namieszałeś widzę, więc postaram się odpowiadać po kolei.
ltunger pisze:Zacząłem czytać trochę o tych interejsach usb ale nie wiem czy to jest dla mnie.

Jak najbardziej, jeśli zależy Ci na jakości. Interfejs nie skazuje Cię na używanie wtyczek z efektami z komputera. Interfejs to dobrej jakości zewnętrzna karta dźwiękowa zamieniająca sygnał analogowy w cyfrowy.

ltunger pisze:Chciałbym nagrywać brzmienie z mojego wzmacniacza

I to stoi w sprzeczności z Twoimi późniejszymi rozważaniami. Jeśli chcesz nagrać Twój wzmak - potrzebujesz mikrofonu (najlepiej wpiętego w interfejs).

ltunger pisze:Istnieje możliwość wpięcie wzmaka przez wyjście liniowe do interfejsu i wtedy do komptera?

Oczywiście że istnieje. Tyle że z wyjścia liniowego nie poddanego żadnej obróbce otrzymasz delikatnie mówiąc wątpliwą jakość. To właśnie dlatego wymyślono symulatory brzmień wzmacniaczy.

ltunger pisze:Ile bym potrzebował pieniędzy żeby tanim sposobem zarejestrować przyzwoite brzmienie z wzmacniacza?


Interfejs używany dla pojedynczego instrumentu to koszt ok. 200-250zł. Mikrofon dobrej jakości 300-350zł (używany).

ltunger pisze: Nagrywanie mikrofonem to chyba zbyt kosztowna rzecz; dobry mikrofon, mikser, karta dźwiękowa.

Dość kosztowna, jakość niestety idzie w parze z nakładem finansowym. Aczkolwiek pieniądze można wydać rozsądnie albo nie. Miksera absolutnie Ci nie potrzeba - twój mikser to equalizer wzmacniacza, ew. efekty jakimi dysponujesz. Karta dźwiękowa - to interfejs (j.w.) - oczywiście mówię cały czas o sytuacji nagrywania przez mikrofon i interfejs.

Pozdrawiam
Jackson DK2m Snow White Obrazek
Marshall 1936 V30 + G12t-75; Marshall Valvestate 8100; Line 6 Pod HD500; JamMan Solo XT Looper
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.forpoczta.com
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ltunger
Posty: 2
Rejestracja: 14-07-2014 20:25

15-07-2014 21:59

Jeśli chodzi o interfejs to dobry byłby np. M-Audio Fast Track II? Wystarczający aby podpiąć do niego mikrofon i nagrać zadowalające brzmienie i czasem pobawić się w np. Guitar Rig'u?

abcgitary
Posty: 26
Rejestracja: 06-12-2015 12:54

12-02-2019 13:29

Tylko odpowiednie omikrofonowanie. Komputer służy wyłącznie do rejestracji. W nagraniu gitary na żadnym traku nie użyto jakiego kolwiek efektu, lub korektora. https://www.youtube.com/watch?v=3CdzgXi ... p9&index=6

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

12-02-2019 13:42

I po jaka cholerę wpisujesz dwa razy ten sam post na forum? I jeszcze na dodatek w wątku, który umarł 4,5 roku temu...
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

12-02-2019 15:22

jpk pisze:I po jaka cholerę wpisujesz dwa razy ten sam post na forum? I jeszcze na dodatek w wątku, który umarł 4,5 roku temu...



bo to abc.... co jakiś czas się wybudza i szuka gdzie tu wpisać coś o nagrywaniu, błysnąć i zniknąć - taki typ ;-)

Wróć do „Nagrywanie gitary”