Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

26-11-2019 14:05

Cze, ostatnio znowu siedzę nad Batushką, i zastanawia mnie jakich wtyczek użyć, żeby uzyskać zbliżone brzmienie.

Zauważyłem, że oni tam używali 8 strunowych BC Rich Lucky z SD Blackout, gdzieś widziałem też jakiegoś Schectera.
Na jakimś insta-story czy klipie na yt widziałem też coś co wyglądało jak Marshall JVM, z kolei na koncercie zdecydowanie któryś z Terrorów od Orange.

O co mi chodzi - lead wydaje się być bardzo jasny, rozmyty i pełen "siarki", mnóstwo gainu.

Do tej pory udaje mi się uzyskać brzmienie raczej "gruzowate", że się tak wyrażę.

Mam Schecter Blackjack ATX, też 8 strun, też na Blackout, też machoń, więc tu powinno być z grubsza podobnie z tą różnicą że BC Riche Batushki mają gryf klon i bolt-on.

Próbowałem póki co różnych ampsimów od LePou (HyBrit wydaje się najbliżej, ale wciąż raczej grube ziarno i wyraźnie zaznaczony atak, zamiast tej hajgejnowej, lekko rozmytej siarki), Ignite i TSE, i nic mnie nie zadowala do końca.
A może to kwestia EQ?

Nie jest to najstotniejsze co prawda w tej zabawie, ale wolę być w 100% usatysfakcjonowany brzmieniem, niż iść na kompromis i brzmieć "po swojemu".
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

26-11-2019 15:53

Kiedyś kombinowałem z Guitar rigiem, amplitube, wiadomo, różnymi pluginami bardziej czy mniej rozbudowanymi. Wtedy odkryłem Bias FX, wyrzuciłem wszystkie inne symulatory, do tego eq, kompresor czy filtry z abletona i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

Do tego jak nie chcesz siary i gruzu jak to ładnie ująłeś :D tylko głębię i mięso to poczytaj o czymś takim jak Haas effect ;)
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

26-11-2019 16:00

jakit pisze:Kiedyś kombinowałem z Guitar rigiem, amplitube, wiadomo, różnymi pluginami bardziej czy mniej rozbudowanymi. Wtedy odkryłem Bias FX, wyrzuciłem wszystkie inne symulatory, do tego eq, kompresor czy filtry z abletona i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

Do tego jak nie chcesz siary i gruzu jak to ładnie ująłeś :D tylko głębię i mięso to poczytaj o czymś takim jak Haas effect ;)


Coś mi się wydaje, że mnie nie stać na BIAS.

Pomijając już że tu chodzi trochę o instrukcję jak osiągnąć to, co słyszę.

Anyways - z tą "siarą" i "gruzem" chodzi mi o konkretne rodzaje brzmienia gdzie gruz = "wrrrrrrwrrrrwrrrr" a siara = bzzzzzbzzzzzbzzzzz" :P
Nie umiem tego lepiej opisać. Grubość "ziarna"?

Z tym Haasem jeszcze doczytam, bo na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawe, aczkolwiek nie jestem pewien jak to ma się przełożyć do tego o co mi chodzi.

Przyszło mi za to do głowy że obniżenie akcji strun i podniesienie przetwornika może (?) wpłynąć na to.
Chyba najprościej by było zademonstrować to wszystko za pomocą próbek, ale to jak już wrócę z pracy może.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

26-11-2019 16:09

Rotaryman pisze:Anyways - z tą "siarą" i "gruzem" chodzi mi o konkretne rodzaje brzmienia gdzie gruz = "wrrrrrrwrrrrwrrrr" a siara = bzzzzzbzzzzzbzzzzz" :P
Nie umiem tego lepiej opisać. Grubość "ziarna"?


Spoko, wiem co masz na myśli ;)

Im bliżej przetwornik będzie strun tym większa głębia i dłuższy sustain, ale też większa podatność na sprzężenia. Haas ma Ci pomóc z tym, że po 1. masz podwójny output co się przekłada na moc brzmienia, a po drugie jak przesuniesz drugi kanał o dajmy na to 10-15 milisekund to nachodzące na siebie przestery uzupełniają się.

A na bias jest fajna promocja akurat z 99$ na 49$. Czyli jakieś 190zł wg dzisiejszego kursu, i to naprawdę dobra cena. I to nie jest taki śmieszny Black Friday jak u nas :)
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

26-11-2019 16:13

A, w tym rzecz.

Well, zasadniczo ZAWSZE robię co najmniej dwa ślady dla każdej gitary, a ostatnio nawet cztery w panoramie. Jak gitar w kawałku jest dwie, to wychodzi 8 ścieżek, więc to nie jest problem. Chodzi o sam typ brzmienia, bo to co mam teraz w ogóle nie jest nawet podobne.

Wydaje mi się, że to "Batjuszkowe" brzmienie jest o wiele jaśniejsze niż to co mi się udaje osiągnąć, pewnie kwestia też impulsów odpowiednich, stąd zapytanie - widocznie używam nie tej kombinacji wtyczek co trzeba, a nie mam pojęcia która by zadziałała najlepiej.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Wróć do „Programy muzyczne”