kavcio01
Posty: 4
Rejestracja: 03-10-2016 21:48

18-12-2018 01:07

Witam mam wielką prośbę o pomoc przy podłączeniu w odpowiedniej kolejności efektów gitarowych, wiem, że nie ma jednej złotej zasady bo jest to indywidualna kwestia ale są jednak pewne reguły których dobrze jest się pilnować.
O ile wiem co nieco na ten temat to jednak wolę się zapoznać z opinią osób bardziej doświadczonych . Posiadam na ten moment trzy efekty, joyo hot plexi, digitech bad monkey czyli tube overdrive oraz joyo wooden sound czyli symulator akustyka, dodatkowo kilka dni temu zamówiłem trzy efekty od tc electronic
Nether octaver, iron curtain czyli bramka szumów oraz grand magus distortion i tu pojawia się moja prośba o pomoc przy podłączeniu tego w odpowiedniej kolejności czyli co do pętli a co przed wzmamacniacz. Gram na piecu FENDER FRONTMAN 212R posiada on pętlę efektów . Byłbym mega wdzięczny za rozpisanie co jak i gdzie podłączyć poprawnie :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

18-12-2018 09:27

1. efekty możesz łączyć: równolegle, szeregowo, wpinać w pętlę...
2. reguła jest taka, że nie ma żadnych reguł; jeśli chcesz uzyskać jakieś fajne brzmienie, to ustawiasz efekty w takiej kolejności, by to brzmienie uzyskać, pamiętając co który efekt z sygnałem wyczynia i co uzyskasz wpuszczając w kolejny efekt sygnał przetworzony przez poprzedni... popatrz co Van Halen uzyskiwał łamiąc "reguły",
3. jeśli już całkiem nie masz wyobraźni albo nie wiesz po co kupiłeś określone kostki, a jednak chcesz się koleżankom pochwalić, że choć pedalboard masz duży :-P , wujek Google radą służy: https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

kavcio01
Posty: 4
Rejestracja: 03-10-2016 21:48

18-12-2018 10:45

Haha wiem po co kupiłem ale wolałem się zapoznać z opinią osób bardziej doświadczonych i zwyczajnie dowiedzieć co lepiej w pętlę a co przed wzmak

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-12-2018 09:31

kavcio01 pisze:Haha wiem po co kupiłem ale wolałem się zapoznać z opinią osób bardziej doświadczonych i zwyczajnie dowiedzieć co lepiej w pętlę a co przed wzmak


Tradycyjnie w pętlę efekty przestrzenne, a przestery w szereg. Zresztą, zobacz w ten link do wyszukiwania, tam jest sporo na ten temat, łącznie z dogmatycznym rozpisaniem co gdzie i w jakiej kolejności.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Efekty gitarowe”