Free
Posty: 22
Rejestracja: 22-11-2011 20:28

05-01-2017 20:00

Witam, dawno mnie tu nie było i przez ten czas wyszło tak, że rzadko sięgałem po gitare z różnych przyczyn, ale od niedawna chęć do gry wróciła razem z pragnieniem rozwoju. Początkujący raczej nie jestem, z akordami nie mam problemów i wszystkie podstawy juz mam ogarnięte. Gram od ~7 lat, tyle że z dużymi przerwami i nie zrobiłem żadnego progresu przez ostatnie dwa albo trzy lata. Więc problem polega na tym, że nie wiem co robić dalej, potrzebuje jakiegoś 'planu' do codziennego ćwiczenia. Głównie zalezy mi na tym, zeby poprawic szybkość. Chciałbym zacząć grać juz jakiegos szybsze solówki. Szukałem czegoś w internecie, ale nie znalazłem niestety. Muzyka, która mnie interesuje to głównie metal. Proszę o pomoc, na pewno jest tu ktoś, kto przez to przechodził i z doświadczenia może mi coś poradzić.

Demonologyy
Posty: 142
Rejestracja: 22-03-2015 13:00

06-01-2017 12:27

Na kanale Baz0k był ostatnio fajny live, na którym Bartek poruszył kwestie planu treningowego. Sprawdź :)

Awatar użytkownika
telesiak
Posty: 9
Rejestracja: 03-01-2017 11:44

25-01-2017 09:51

Tez ostatnio goraczkowo poszukiwałem pomocy w tej kwestii, aż po prostu zapisałem się na lekcje do kogos bardziej doświadczonego i niejako narzucił mi swoj plan treningowy. Powiem tak, nie ma w tym nic odkrywczego, a raczej bazuje to po prostu na tym, żeby ćwiczyć regularnie. Jak trening sportowca tak i tu lepiej cwiczyć godzine dziennie niż 6 godzin z kilkudniową przerwa (a zawsze tak robiłem). Jest dużo materiałów, możesz stworzyc coś swojego z naprzemiennym kostkowaniem, pajączki. Ćwicz w wolnych tempach z dbalościa o to by wartości wybrzmiewały równo i do końca i nie bło róznicy w brzmieniu na poszczeólnych strunach. Powodzenia! U mnie to działa ;)

Wróć do „Teoria muzyki”