Awatar użytkownika
gitarzystaaa
Posty: 16
Rejestracja: 14-06-2015 14:35

22-06-2015 20:36

Cześć. Chciałbym kupić sobie gitarę Vintage v100 ale mam jedno pytanie. Czy gra na tej gitarze jest wygodna, czyli czy ma wygodny gryf i czy nie jest zbyt ciężka. Teraz mam Squiera Bullet Strat więc czy ciężko mi się będzie przestawić na Vintaga? Znajomy miał kiedyś Epiphona LP i mówił, że strasznie się męczył, że ciężka gitara in że gryf nie wygodny i boję się, że z tą gitarą będzie tak samo. A nawet nie mam jak sobie na niej pograć bo mieszkam w takiej dziurze, że do najbliższego sklepu muzycznego mam ponad 200 km -,- więc zamawiam przez internet i pytam was o wygodę gry na Vintage v100.

A i chciałbym się zapytać o wagę. Czy jest to gitara dużo cięższa niż Squier czy może nie ma aż takiej różnicy...
Ostatnio zmieniony 22-06-2015 22:20 przez gitarzystaaa, łącznie zmieniany 1 raz.

maciiiek
Posty: 706
Rejestracja: 09-01-2011 18:23

22-06-2015 21:09

Jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie.
Serio, są tacy, którzy kijem lp nie tkną, bo kloc, bo waży tonę, a są też tacy, kijem nie tkną innych gitar niż lp, bo cieniutki sound, bo jakieś takie zabawkowe.

Kwestia preferencji, jedni lubią kotlety mielone, innym nie podchodzą.

PanRezyser
Posty: 2
Rejestracja: 15-07-2015 21:22

18-07-2015 10:36

Witaj, nie wiem czy Ci się przyda ale napiszę ! ;)
Mam vintydża i gryf jest bardzo wygodny, bardziej niż w epiphonie. Gitara jest ciężka to fakt, ale takie są LP (wyjątkami są gitary ze sklejki).
Co do problemów to to już zależy od grajka, ja na przykład nie miałem problemów żeby się przesiąść z superstrata (był u mnie pożyczony przez 4 miesiące) który jest 2 razy droższy od vintydża.
Minusem są klucze przez co często trzeba stroić gitarkę, 4 czy 3 godzin grania nie wytrzyma bez strojenia.
Co do przystawek to nie będę się wypowiadał ponieważ to już zależy od gustu.
Gitarka z dechy gra w miarę głośno. Przy wyższym gejnie nie piszczy i żadne takie rzeczy Cię nie spotkają.
Ja vintydża polecam, ale to Ty już zadecydujesz.
I pamiętaj, PORZĄDNY PASEK to konieczność !
no Reggae, no Life !
Jah Rastafari !

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

18-07-2015 12:56

Ciężarem możesz być zaskoczony. Klucze często są do wymiany. Jedne z najgorszych na rynku. Pickupy chyba ciut lepsze niż w epi progi na odwrót. Dobry wybór w tej cenie.
Zamów przez Internet - masz 14 dni na zwrot.

Wróć do „Gitary elektryczne”