Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

11-09-2012 16:12

Witam!

Mam gitarę Dean ML 79 F oraz wzmacniacz Peavey Bandit 112 nowej serii i chciałbym zadać parę pytań.

1. Moje wiosło posiada Floyd Rose i nie za bardzo wiem jak to się ma do dopasowania przetworników. Czytałem, że potrzeba wtedy pod most kupować humbucker o innych rozmiarach niż jest np. w Les Paulu. Seymour Duncan nazywa to trembucker, a DiMarzio F-spaced. Czy używanie normalnych humbuckerów pod Floydem powoduje, że ich dźwięk jest gorszy?

2. Chciałbym wymienić przetworniki na lepszej klasy niż te wbudowane. Moim marzeniem jest żeby posiadały zarówno bardzo dobry clean jak i współpracowały z przesterami. Kocham "szeroki" dźwięk z dużą ilością harmonicznych. Mój krąg zainteresowań to szeroko pojęty rock, bardzo lubię też bluesa i metal, ale bez ekstremalnych przesterów, nie gram ciężej niż Metallica/Megadeth.

Moimi typami są:

- Seymour Duncan SH1 neck, Seymour Duncan SH4 bridge
- Seymour Duncan SH2 neck, Seymour Duncan SH4 bridge
- Merlin Pickups P.A.F. neck, Merlin Pickups Legend bridge (pierwszy Alnico II, drugi Alnico V)
- Merlin Pickups Legend neck, Merlin Pickups Legend bridge (oba na magnesach Alnico V)

Jestem otwarty na inne propozycje.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Hann
Posty: 357
Rejestracja: 27-03-2012 16:08

11-09-2012 19:28

Dimarzio AirNorton gryf Dimarzio ToneZone mostek. Brzmi cuuuudoooownie, podatne na artykulacje, ciągną praktycznie wszystko.

Awatar użytkownika
RiffingMan
Doradca
Posty: 487
Rejestracja: 28-05-2011 21:56

11-09-2012 20:30

Co do DiMarzio to tak mi przyszło do głowy pod mostek Super Distortion, wiadomo, klasyka brzmienia, a pod gryf Air Classic. Dziękuję za pomoc, z chęcią poczytam o AirNortonie i ToneZonie. :)

Jestem nadal otwarty na inne propozycje.
Praktyka > Teoria > Sprzęt
Służę pomocą w zrozumieniu teorii muzyki, wystarczy wysłać prywatną wiadomość.

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

12-09-2012 08:21

Ja bym celowal w SH-2 /SH-4 chyba najbardziej uniwersalny set jaki jest. Dobry clean i zarowno swietny na brzmieniach przesterowanych.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

13-09-2012 15:40

Albo jakieś Pafy na alnico... Ja mam Kopie Pafów z Japońskiej Arii Les Paul z '99 i z Cortem M200 brzmi potęznie, a zarazem czysto...
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Wróć do „Efekty gitarowe”