Jesper
Posty: 15
Rejestracja: 22-05-2009 23:47

13-05-2015 14:59

Jak w temacie, posiadam aktualnie Bandita 112 (czerwony pasek). Podłączałem do niego bossa mt-2, nie było rewelacji, ale drugi gitarzysta z niego korzysta i wydaje mi się, że mój bandit się przez to nie przebija więc myślałem o kupnie Electro-harmonix Metal Muff'a by trochę wzmocnić brzmienie.
Nie miałem możliwości odsłuchu więc nie wiem czy jest sens?
Jak coś, brzmieniowo black/death z naciskiem na black.

Drugie pytanie, jako że w najbliższym czasie będziemy grali mniejsze/małe koncerty, obawiam się, że 112ka nie będzie wystarczająca więc myślałem, żeby nie kupować przesteru, tylko sprzedać Bandita i zainwestować np. w Poda HD300 i końcówkę+kolumnę albo aktywną kolumnę, co o tym myślicie?

Z góry dzięki.

matt69
Posty: 70
Rejestracja: 17-06-2012 18:00

19-06-2015 21:30

myślę że jest sens, mi się osobiście kanał lead nie podoba wcale w bandicie i dopalam go metal muffem, jest niebo lepiej niż na stockowym przesterze.
jak dobrze pogadasz wyślę ci próbki ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

19-06-2015 22:16

Ja też nienawidzę przesteu bandytowego:) Przesteruj czym chcesz, tylko żebyś nie zapomniał, że nadmiar gainu też szkodzi brzmieniu.

Jesper pisze:Drugie pytanie, jako że w najbliższym czasie będziemy grali mniejsze/małe koncerty, obawiam się, że 112ka nie będzie wystarczająca więc myślałem, żeby nie kupować przesteru, tylko sprzedać Bandita i zainwestować np. w Poda HD300 i końcówkę+kolumnę albo aktywną kolumnę, co o tym myślicie?

Aktywna kolumna i podłogowy kombajn to fajna sprawa. Tylko musisz posłuchać czegoś takiego na żywo i ocenić, czy ci odpowiada takie połączenie- nie każdy lubi.
Ale jeśli ci przypasuje, dużą dostajesz wygodę- natychmiastowy dostęp do konkretnych ustawień i nie trzeba jeździć z wielkim pedalboardem i midi żeby jakąś elastyczność brzmieniową osiągnąć. Też jak na koncercie jest nagłośnienie, jedyne co bierzesz z sobą to gitara, multi i kabel.
Ja sam planuję się w niedługim czasie przerzucić dla wygody na taki futurystyczny zestaw, z tym, że u mnie prawdopodobnie wybór padnie na ME-70.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

19-06-2015 22:48

Cyfra to pod wieloma względami bezkonkurencyjne rozwiązanie. Jeśli tylko nie brzmi jak cyfra.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
Vexatus
Posty: 26
Rejestracja: 10-05-2013 19:27

26-06-2015 12:15

Jesper pisze:Podłączałem do niego bossa mt-2, nie było rewelacji, ale drugi gitarzysta z niego korzysta i wydaje mi się, że mój bandit się przez to nie przebija więc myślałem o kupnie Electro-harmonix Metal Muff'a by trochę wzmocnić brzmienie.
Nie miałem możliwości odsłuchu więc nie wiem czy jest sens?


Jest sens - MM od EHX wzmocni sound i to nie "trochę", a nawet bardzo. :) Szkoda tylko, że nie masz możliwości sprawdzenia przed zakupem, bo nie każdy lubi brzmienie MM (ja akurat lubię i często z niego korzystam).

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

28-06-2015 02:53

Amerykański Sound trzeba lubić, ale pobaw się gałkologią i nie dawaj dużo przesteru, bo też na początku go nie lubiałem. Jednak po skręceniu Gainu i odpowiednim ustawieniu EQ dawał mi niesamowitą frajdę z grania na nim, ale clean miał brzydki.
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Wróć do „Distortion / Overdrive”