AlbertoMorreno
Posty: 7
Rejestracja: 22-08-2022 00:36

27-08-2022 01:48

Cześć mam problem.
Mam podłączony kabel instrumentalny do interfejsu audio, a interfejs audio do komputera za pomocą USB. I sprawa wygląda następująco: w słuchawkach słyszę brumienie, które raczej nie jest spowodowane ani interfejsem, ani kablem (sprawdzałem na dwóch kablach), bo ten sam problem miałem gdy podłączałem do komputera sam mikrofon przez wejście jack. Wiem, że to pewnie ma coś wspólnego z uziemieniem mojego komputera. Da się to wszystko w jakiś prosty sposób naprawić?
Wypisałem jakie reakcje kiedy zachodzą.

-Wcześniej gdy dotykałem gniazda USB z przodu obudowy (tylko jedno tak działo, żadne obok ani z tyłu) brumienie cichło. Odpiałem to gniazdo z płyty głównej i nic się nie zmieniło poza tym, że gdy dotykam nic się nie dzieje.

-Gdy dotykam uziemienia na jacku brumienie znika.

-Gdy zbliżam rękę do jacka nie dotykając go brumi głośniej.

-W momencie gdy podpięta jest gitara i gdy dotykam palcem metalowej części przy jej gnieździe jack brumienie znika.

-Gdy dotknę struny podpiętej gitary jednym palcem brumienie cichnie, a gdy dwoma całkowicie ono znika.

-Gdy do interfejsu nie jest wpięty jack słychać tylko szumy własne potencjometrów.

-Gdy jackiem dotykam podłogi brumienke jest głośniejsze.

-Gdy dotykam lub przybliżam do obudowy komputera lub interfejsu jacka szum znika (w przypadku taniego kabla, który był w zestawie z gitarą tak się nie dzieje, droższy który dokupiłem "wycisza" to brumienie).

-Gdy wpiąłem kabel (połączyłem inst 1 z inst 2 jednym kablem) w drugie gniazdo instrumentalne szum zniknął.

-Gdy włączę direct monitoring z interfejsu szum jest cichszy niż w odsłuchu z komputera.

-Im dalej jack jest komputera tym bardziej brumi.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

27-08-2022 13:04

AlbertoMorreno pisze:Wiem, że to pewnie ma coś wspólnego z uziemieniem mojego komputera. Da się to wszystko w jakiś prosty sposób naprawić?

Tak, da się naprawić w prosty sposób. Uziemić nie tylko komputer, ale wszystkie urządzenia - czyli po prostu sieć zasilającą.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Wróć do „Gitara i komputer”