SidPL
Posty: 10
Rejestracja: 18-01-2022 18:01

20-01-2022 00:12

Cześć

Możecie mi powiedzieć, wyjaśnić jak klasyfikują się modele Takamine..? Interesuję mnie tzw. średnia półka, natomiast Ja dawno nie siedziałem w temacie gitar, a już tym bardziej w akustykach Takamine. Zamierzam kupić w/w przy czym, nie wiem co to dokładnie za model. Czy to na pewno EG tj. średnia półka ..?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-01-2022 20:45

A jak nie średnia to co? To nagle inaczej się gra, inaczej brzmi? Gitar nie kupuje się "półkami", tylko uchem i rękami. Jak Ci się na czymś dobrze gra, ładnie Ci brzmi, to co za różnica czy sprzedawca musiał się rozciągnąć, żeby ją zdjąć, czy wypiąć, żeby podnieść? No, chyba że kupujesz gitarę nie do gry, ale by koledzy się moczyli nocami na myśl jaki jesteś zajebisty - wtedy kup najtańszą na Aliexpress z logo Fendera.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

SidPL
Posty: 10
Rejestracja: 18-01-2022 18:01

21-01-2022 00:09

Dość spory okres czasu nie siedziałem w tej tematyce dlatego wolałbym się doradzić. To wszystko prawda co powiedziałeś. Natomiast mam problem z tym, że nie chce być oszukany przez sprzedawce gitary. Można ludziom wcisnąć różne bajki wykorzystując ich niewiedze. Nie znam się na modelach Takamine, więc również nie wiem czy to co chcę kupić jest warte tej ceny. Jeżeli producent ma te droższe i te tańsze modele to chciałbym wiedzieć na co przeznaczam pieniądze. Czy to jest tej instrument któremu poświecono odpowiednią ilośc czasu żeby brzmiał dobrze. Niestety lokalnie nie znalazłem interesującego mnie akustyka więc szukam po internecie, a kupując coś przez internet. Nauczyłem się już, że trzeba uważać.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1792
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

21-01-2022 09:52

Powtarzam jeszcze raz: robisz błąd skupiając się wyłącznie na produkcji lokalnej. Gitara z ręcznej manufaktury siłą rzeczy musi być droższa (przy użyciu tej samej jakości materiałów i tej samej staranności wykonania) bo jest produkowana w mniejszych ilościach. Ja się już wielokrotnie przekonałem, że mając wybór pomiędzy tanim modelem renomowanego producenta, a luksusowym modelem producenta budżetowego (niejednokrotnie znacznie tańszym) w większości przypadków ta druga opcja jest zdecydowanie lepszą inwestycją.
Gitara, a w szczególności gitara akustyczna musi spełniać dwa, podstawowe warunki: musi dobrze brzmieć i musi zapewniać komfort i przyjemność z grania. Oczywiście "dobrze" to znaczy "tak, jak mi się podoba". Cena, półka i logo na główce nie mają tu najmniejszego znaczenia.

Rzuć sobie jeszcze okiem na tego producenta. Firma jest we Francji, ale nie odpowiem Ci na pytanie, czy cała produkcja jest robiona na miejscu, obawiam się, że modele w Twoim zakresie cenowym przenieśli w obszar zakazany, co oczywiście nie ma żadnego wpływu na jakość wykonania i użyte materiały, a pozwala na obniżenie ceny dzięki wykorzystaniu znacznie tańszej siły roboczej. Mam ich jednego akustyka (1700 zł) i uważam, że jest znakomity.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

SidPL
Posty: 10
Rejestracja: 18-01-2022 18:01

22-01-2022 22:07

Dziękuję. Wyczerpałeś temat :mrgreen:

Generalnie ty sobie chwalisz gitary Lag'a..? Niestety Ja sam słyszałem od właścicieli podzielone zdania.


Ostatnio przesunięty w górę 22-01-2022 22:07 przez: SidPL.

Wróć do „Producenci i marki”