michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

31-10-2021 19:56

Drodzy znajomi gitarzyści,
Dzielę się z Wami - Maria Linnemann: Murmures - na gitarę klasyczną w 00:11 szybkim tempie i 01:20 wolny tempie do wspólnego ćwiczenia. (Nagrane z Metronomem)
Przyjemności.
https://youtu.be/NV_6Ms1fMGQ

Grzewho
Posty: 72
Rejestracja: 02-10-2017 22:40

01-11-2021 11:29

Interesujący muzyk. Ja natknąłem się na jej Prelude dla Christiana i tak się o niej dowiedziałem. Tak w ogóle piękne wykonanie i wzorowa technika. Jesteś pierwszym Polakiem którego znalazłem z prowadzących gitarę klasyczną wirtualnie.
Może wiesz co zrobić z nadaktywnym stawem paliczkowym serdecznego palca prawej ręki (trochę za duże wahania).
Pozdrawiam i cieszy mnie niezmiernie że ktoś na tym forum przyznaje się do gitary klasycznej i klasycznej muzyki.

michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

28-11-2021 19:08

Grzewho pisze:Interesujący muzyk. Ja natknąłem się na jej Prelude dla Christiana i tak się o niej dowiedziałem. Tak w ogóle piękne wykonanie i wzorowa technika. Jesteś pierwszym Polakiem którego znalazłem z prowadzących gitarę klasyczną wirtualnie.
Może wiesz co zrobić z nadaktywnym stawem paliczkowym serdecznego palca prawej ręki (trochę za duże wahania).
Pozdrawiam i cieszy mnie niezmiernie że ktoś na tym forum przyznaje się do gitary klasycznej i klasycznej muzyki.


Piekne dzieki! tez bardzo lubie ta tworczosc. Milo mi, ze sie odezwales! Z tym stawem to by trzeba zobaczyc. Tak na odleglosc to polecam cwieczenia wzmacniajace miesnie dloni. Ewentualnie bardziej "zaookraglony ", "haczykowaty" atak na strune. Ciesze sie bardzo na Twoj odzew i pozdrawiam !

Grzewho
Posty: 72
Rejestracja: 02-10-2017 22:40

29-11-2021 20:50

Hej

Cieszę się że odpisałeś. Tak jak pisałem wyżej niełatwo znaleźć kogoś kto namawia do ćwiczenia klasycznego repertuaru w języku polskim, dlatego zawracam ci głowę. Z tym palcem to szczególnie wychodzi w tym walcu e-moll Carulliego gdy solo gra się nie palcem 2 ale 3 tak jak pan z linku. Mój 3 palec wykonuje zbyt obszerny ruch, po prostu jestem samoukiem i zauważyłem to dopiero teraz. Nie miałem nauczyciela który dałby po łapach i poprawił od razu.
Jak znajdziesz czas zobacz link (niełatwo było znaleźć kogoś kto w tym walcu solo gra palcem 3 a nie 2 :).
https://www.youtube.com/watch?v=IUrLbwiGLZc
pozdrawiam

michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

05-12-2021 19:19

Grzewho pisze:Hej

Cieszę się że odpisałeś. Tak jak pisałem wyżej niełatwo znaleźć kogoś kto namawia do ćwiczenia klasycznego repertuaru w języku polskim, dlatego zawracam ci głowę. Z tym palcem to szczególnie wychodzi w tym walcu e-moll Carulliego gdy solo gra się nie palcem 2 ale 3 tak jak pan z linku. Mój 3 palec wykonuje zbyt obszerny ruch, po prostu jestem samoukiem i zauważyłem to dopiero teraz. Nie miałem nauczyciela który dałby po łapach i poprawił od razu.
Jak znajdziesz czas zobacz link (niełatwo było znaleźć kogoś kto w tym walcu solo gra palcem 3 a nie 2 :).
https://www.youtube.com/watch?v=IUrLbwiGLZc
pozdrawiam



A teraz zrozumialem:). Ciesze sie zatem ze moja dzialanosc pomaga.!! ;-) Spojrzalem nawet na link. Bardzo piekny walc! Powodzenia zycze zatem!

Wróć do „Wasza twórczość”