dryond
Posty: 14
Rejestracja: 24-11-2021 08:22

26-11-2021 07:49

Witam. Mam fendera player strata sss z 2021r. Chodzi i singla przy mostku - jest zbyt ostry, nieprzyjemny a przy lekkim overdrive taki pierdzący... ;) I przez to wogole prawie go nie używam. Singiel przy gryfie rewelacja. I teraz pytanie: czy chodzi o wzmacniacz cyfrowy z niskiej półki który posiadam? Czy tak jest z tymi singlami przy mostku i już i trzeba szukać brzmień pod niego. Czy może wymienić go na inny lepszy? Wcześniejszą gitarę miałem z humbakerem, sygnał był jeszcze ostrzejszy no ale brzmiał....

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

26-11-2021 13:54

Moim zdaniem ze wzmacniaczem nie ma to nic wspólnego. Tez miałem tę przypadłość, rozwiązaniem była wymiana przetwornika.
Co polecam?
Jak na razie najmiększym i jednocześnie najsilniejszym singlem pod mostek jest, według mojej opinii, neodymowy Entwistle. Jak dla mnie brzmi bosko. Wygląda zupełnie jak singiel, ale konstrukcję magnetyczną ma zbliżoną do P-90. Kupiłem go w GuitarProject, ale nie wiem, czy go jeszcze mają.

Drugim rozwiązaniem jest hot-rail. Ja użyłem ToneZone od DiMarzio, ale wydaje mi się, że teraz jest niedostępny. Jest za to Sugar Chakra, który ma taką charakterystykę:
- Treble: 4,0
- Mid: 8,5
- Bass: 8,5
Pewną wadą jest cena - ponad tzrykrotnie wyższa od Entwistle.

Jest jeszcze VTONE VS-60s Hot. To jest typowy singiel overwound (cewka ma 12k dla prądu stałego), co siłą rzeczy powoduje mniej wysokich tonów. Też go testowałem i bardzo mi się podobał. Co oczywiście nie oznacza, że będzie się podobał również Tobie... :-) Cena zbliżona do Entwistle - troche poniżej 100 zł.

Jest jeszcze jedna możliwość, taka trochę mało naukowa, ale za to skuteczna. Można zewrzeć przetwornik kondensatorem w granicach 1,5-3,3 nF. Powoduje to niewielki spadek sygnału, absolutnie możliwy do skompensowania lekkim podniesieniem przetwornika, za to pozbawia Cię nadmiaru najwyższych częstotliwości.

Tak na prawdę, to dopóki nie zamotujesz i ograsz, to nie będziesz wiedział jaki będzie rezultat tej zmiany. Licz się więc z tym, że się napracujesz, a efekt może zupełnie nie spełnić Twoich oczekiwań.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Wróć do „Gitary elektryczne”