Teophan

25-10-2020 20:36

Szukam nuty "Biblioteczka gitarzysty. 1" Józef Powroźniak (1961). Byłbym niesamowicie wdzięczny za PDF

Grzewho

19-02-2021 17:03

Mimo upływu czasu jednak napiszę może przyda się komuś kto poszukuje nieosiągalnych publikacji.
Znalazłem wspomniany wyżej zbiór w krakowskiej bibliotece. Jednak ponieważ na razie nie wybieram się do Krakowa napisałem do nich. Poradzili aby poszukać go (biblioteczki) w cyfrowych zbiorach polony a jeśli nie to w zbiorach biblioteki narodowej i napisać wniosek o cyfryzację.
Tak zrobiłem. Operacja się udała. Zbiór stał się osiągalny z każdego terminala biblioteki która takowy posiada. Niestety pozostała ostatnia przeszkoda: terminale znajdują się w czytelni. Pozycja o której cały czas mowa (Biblioteczka gitarzysty, Powroźniak) jest chroniona prawami autorskimi. W związku z tym nie jest możliwe uzyskanie zgody na utrwalenie publikacji w całości.
Stanąłem w tym miejscu. Pozostaje więc wycieczka do czytelni z gitarą (koniecznie silent!) i opanowanie całości publikacji z pamięci.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator

22-02-2021 10:22

No to, jak widzę biografię Pana Powroźniaka, jeszcze 38 lat trzeba poczekać. Prawa autorskie majątkowe wygasają 70 lat po śmierci autora...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Szukam opracowania”