QFarrokhN91

15-02-2021 15:14

Witam :-)
Chciałbym zacząć grać na gitarze elektrycznej, dlatego poszukiwania zacząłem od Allegro. Można tam kupić już od ok.250zł samą gitarę lub od ok.500zł gitarę + wzmacniacz. Ponieważ, chcę zacząć swoją przygodę z gitarą, nie chcę wydawać zbyt dużo pieniędzy, bo nie wiem czy mi się to spodoba :-P
Piszę z prośbą abyście ocenili gitarę i wzmacniacz (link poniżej) :-)
Wiem, że na tego typu aukcjach produkty są najczęściej Chińskie, ale mimo to myślę, że taka gitara na początek będzie chyba ok, a w przyszłości można kupić coś lepszego ;-)

Chętnie poczytam wasze opinie :-)

Z góry dziękuję! :mrgreen:
Farrokh

PS: Gitara, której link jest poniżej, ma służyć do gry Rocka (głównie Queen)

Link aukcji:
https://allegro.pl/oferta/gitara-elektr ... 6862859964

Awatar użytkownika
6nt
Moderator

15-02-2021 15:40

Dobra, to tak:
1. rock to szerokie pojęcie, a Queen to Brian May, którego poziom techniczny dla początkującego gitarzysty jest nieosiągalny. Nie wiem czy którykolwiek ich kawałek jest prosty, tak naprawdę prosty do zagrania na gitarze. Mamy do czynienia nie tylko z genialnym technicznie i muzycznie instrumentalistą, ale przede wszystkim z perfekcjonistą, doktorem astrofizyki, który solówki na płyty poprawiał i nagrywał miesiącami... Dość o Queen, przejdźmy do tego co ważne w tym przypadku:
2. szajs z linku, który chcesz nazwać gitarą, daruj sobie od razu, nie nauczysz się na nim niczego, znienawidzisz tylko granie. Poszukaj na OLX firmy Gitaresko z Sandomierza i zapytaj o gitary Harley Benton z B-stock po poprawkach, zresztą - napisz mu, że potrzebujesz gitary do nauki, powiedzmy do 400 zł, która będzie przyzwoita jakościowo i na której nauczysz się, a nie zamęczysz. facet naprawdę wie co sprzedaje i zawsze u niego bez pudła. HB to tania marka, robiona w Chinach na zlecenie niemieckiego Thomanna, w tej półce cenowej nie ma sobie równych.
3. Na początek możesz darować sobie wzmacniacz (a już t en wyrób wzmacniaczopodobny z linku daruj sobie od razu) - prosty tani interfejs + komputer i głośniki na początek wystarczą (interfejs to ok. 80-100 zł za Behringera UCG-102). Potem poszukasz czegoś, a może pójdziesz w stronę modelera (np. Mooer GE 150)?

Miałem u siebie taki pseudowzmacniacz Vision... jeny jak to rzęziło...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

QFarrokhN91

16-02-2021 11:12

Dzięki za szybką odpowiedź i za bardzo cenne rady :-) Na pewno wezmę je pod uwagę zakupując gitarę ;-)

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”