Hellvard
Posty: 2
Rejestracja: 05-02-2013 00:02

17-07-2021 00:50

Witam serdecznie gitarową brać ;) Postanowiłem w końcu zrobić coś w kierunku spełnienia mojego marzenia ze szczenięcych lat, mianowicie nauczenia się gry na elektryku. Potrzebuję sprzętu, na którym będę mógł grać hard rock i metal, jestem praworęczny, mam dosyć duże dłonie i grube paluchy. Piec musi mieć wejście słuchawkowe, o ile to nie jest standard ;) Dajcie znać jakich jeszcze informacji ewentualnie potrzebujecie. A i jeszcze jedno - musi (no dobra, nie musi, ale byłoby git) być czarna :)

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

17-07-2021 11:17

Hellvard pisze:Potrzebuję sprzętu, na którym będę mógł grać hard rock i metal

Trochę się z tym stwierdzeniem nie zgodzę...
Potrzebujesz sprzętu, na którym będziesz mógł się nauczyć grać. Hard rock i metal opierają się głównie o różnego rodzaju przestery - według mnie najgorsze rozwiązanie dla początkującego. Jedynym rozsądnym podejściem jest nauka grania na czysto, tylko w ten sposób wyłapiesz błędy i niedokładności, które brzmienia przesterowane skutecznie maskują nie pozwalając na osiągnięcie wystarczającej techniki.
Oczywiście jest to tylko moje osobiste, czysto subiektywne zdanie, jednak oparte o praktykę i obserwację. Słyszałem już wielu metalowych gitarzystów w wersji unplugged i wszyscy dawali radę. Jak myślisz, dlaczego?
Gitara może być dowolna, byle poprawnie skonstruowana, tzn. musi dać się wyregulować i nastroić i do tego jakiś w miarę przyzwoity piecyk. Wyjścia słuchawkowe mają chyba wszystkie wzmacniacze gitarowe, nawet te najtańsze, więc bez problemu powinieneś się zmieścić w założonym budżecie.

Co do konkretów - przeleć się po wątkach w tym dziale, takie pytania padają tu bardzo często, więc jest wielce prawdopodobne, że znajdziesz wystarczająco wiele propozycji odpowiadających Twoim oczekiwaniom.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”