Janhalb
Moderator

04-01-2021 18:15

Kupiłem (wreszcie!) dwunastostrunówkę - zdecydowałem się na ofertę Musicstore.de - gitarę mieli w magazynie (tak pisali), recenzje (jako sklep) mają pozytywne, nawet tu, na forum byli chwaleni, że wszystko OK, sprawna dostawa i w ogóle.

No i nie wiem, co robić.

Zamówienie złożone 20 grudnia, zapłacone kartą kredytową, zapłatę otrzymali. Tego samego dnia mailem potwierdzenie zamówienia.

Następnego dnia (21 grudnia) mail z "Shipping confirmation / Bill", w którym informacja, że "ponieważ wszyscy kurierzy są bardzo zajęci, dostawa może się opóźnić o 1 do 3 dni". No i OK, żaden problem - wiadomo, okres przedświąteczny, liczyłem, że dojdzie po świętach.

Dziś jest 4 stycznia - od 20 grudnia minęły 2 tygodnie, w tym 9 dni roboczych. Kiedy wchodzę na "order tracking" (dostałem dane w mailu, jest też dostępny przez moje konto na stronie sklepu) widzę zapisy do 24 grudnia - wynika z nich, że moja przesyłka od tego czasu jest w centrum wysyłkowym DHL w Radefeld. I co, dalej tam leży, po 12 dniach?

Pisałem do sklepu trzykrotnie - dwa razy mailem, raz przez formularz na ich stronie (po zalogowaniu). Ostatni mail wysłałem dziś rano. Zero odzewu. Nic, nawet głupiej odpowiedzi typu "Dziękujemy za wiadomość, sprawdzimy, co z pańskim zamówieniem).

Ma ktoś z Was tego typu doświadczenia z tym sklepem? Macie pomysł, co jeszcze mogę zrobić?…

Awatar użytkownika
6nt
Moderator

04-01-2021 20:05

Zadzwoń do DHL, skoro przesyłka jest u nich. Niech cisną swoich Niemców. Niemniej... Święta, Nowy Rok, pandemia... Opóźnienie rzędu tygodnia czy dwóch nikogo nie dziwi obecnie :-(
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Janhalb
Moderator

04-01-2021 20:35

Próbowałem dzwonić do DHL - niestety ich automat jest nie do przejścia. Żeby się dodzwonić do jakiegokolwiek konsultanta, trzeba automatowi przedyktować numer przesyłki. Ma być 11 cyfr. Ale moja przesyłka zaczyna się od dwóch liter… No i automat "nie rozpoznaje", więc każe dopytać nadawce o właściwy numer przesyłki i bye, bye.

A numer jest dobry, bo na tej samej stronie tracking go znajduje.

Oszaleć można.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator

05-01-2021 11:22

No z tym Ci już nie pomogę... Musisz znaleźć możliwość dodzwonienia się do DHL tak czy inaczej... Bez tego nie dowiesz się co z przesyłką.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Janhalb
Moderator

05-01-2021 15:53

Update:

w obliczu kompletnej niemożności dostukania się do jakiegokolwiek "żywego człowieka" w DHL znalazłem (po dłuższej internetowej kwerendzie) stronę, na której przez formularz można było złożyć skargę / reklamację do jakiegoś pana z zarządu DHL Parcel. Opisałem sytuację (podając numer przesyłki) i…

… w ciagu KWADRANSA dostałem maila, że bardzo przepraszają i ktoś się ze mną skontaktuje, a po następnym kwadransie zadzwonił jakiś bardzo uprzejmy pan z DHL z informacją, że moja Sigma jest już w Polsce (w centrum wysyłkowym w Legnicy) i trafi do mnie następnego dnia roboczego (czyli pojutrze, bo jutro święto). Zamieszanie z numerami wynika podobno z faktu, że paczka ma inny numer przesyłki "międzynarodowy", a inny - w ramach systemu DHL w kraju (ciut bez sensu, ale co mi tam, to nie moja firma… ;-)

Dlaczego w niemieckim systemie przesyłka widnieje nadal w cnemum wysyłkowym w Radefeld - tego pan mi wyjaśnić nie umiał ("…może maja jakiś błąd w systemie"), ale podał mi nowy numer, ten polski, 11-cyfrowy - i w tym przypadku rzeczywiście tracking wskazuje na Legnicę.

Tak więc jest szansa, że w czwartek dojdzie. Trzymajcie kciuki! ;-)

Awatar użytkownika
jpk
Moderator

05-01-2021 16:15

Trzymamy!!!
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C - JOYO BantAmp ZOMBIE - Blackstar ID:Core 20 v.2 - Mooer GE100 - ZOOM G1 Four
Epiphone DOVE - HB SC-550 Tobacco Flame - Gibson SGJ 2014 - Cort CR Custom - HB ST-70RW

Awatar użytkownika
6nt
Moderator

05-01-2021 17:46

Czyli git, jak pisałem - ciut dłużej, ale dotrze. :-)

Janhalb
Moderator

07-01-2021 18:21

No więc (…nie zaczyna się zdania pd "no więc"…) przesyłka raczyła dotrzeć. Trochę się bałem tego, w jakim będzie stanie (skoro dwa tygodnie leżała w zimnym magazynie gdzieś w Niemczech…), więc cały "unboxing" nagrywałem, żeby w razie czego mieć dowód, że to nie ja ją "pękłem" ;-)

Na szczęście wszystkie obawy okazały się płonne: gitara jest cała, bez skazy, gładka jak czółko niemowlaka, żadnych problemów. I muszę uczciwie przyznać, że ustawiona perfekcyjnie: zakładałem, że kupując gitarę ze średniej (no dobra: dolnej średniej) półki zacznę od wizyty u lutnika, ale na razie wydaje mi się, że to nie będzie potrzebne: akcja strun jest niziutka, nic nie brzęczy, strój czysty.

A brzmienie ma naprawdę fajne :-) Jak nie lubię dreadnoughtów (to chyba najbrzydsze gitary, jakie ludzkość wymyśliła…), tak w przypadku "dwunastki" to kanciaste pudło (w połączeniu z topem z litego świerku) naprawdę daje czadu: jest głośna, dynamiczna, dźwięczna (ale nie brzęcząca), dźwięk jest pełny, górę słuchać wyraźnie i jasno, bas jest nie tylko mocny, ale miękki i głęboki.

Jak na moje, czysto amatorskie granie - nic więcej mi nie potrzeba. :-)

Tak więc - podsumowując, sklep Musictore.de ma ode mnie 5 gwiazdek za jakość towaru i dwie za poziom kontaktu z klientem (na moje trzy maile do dziś nie odpowiedzieli).

Dzięki za wszystkie rady (i słowa wsparcia).

Awatar użytkownika
6nt
Moderator

07-01-2021 21:20

No i pięknie. Super, że napisałeś.

Wróć do „Sklepy muzyczne”