qweqwe123
Posty: 6
Rejestracja: 29-08-2012 12:13

28-04-2021 22:15

Cześć :)
Posiadam multiefekt pod hd500 i tani wzmacniacz cyfrowy. Z reguły nie korzystam ze wzmacniacza, bo brzmi to słabo (wzmacniacz nie ma pętli, podłączam gitara -> multi -> input), tylko ze słuchawek gdzie z brzmienia jestem zadowolony. Chciałbym jednak mieć możliwość grania bez słuchawek, a wzmacniacz nie zapewnia 'pożądanych doznań'. Słyszałem, że można podłączyć multi do 'monitorów studyjnych' i tak grać. Czy jest to dobre rozwiązanie? Gram tylko w domu, więc nie potrzebuje wzmacniacza. Znalazłem coś takiego https://supersound.pl/49794-presonus-eris-e3-5-pair-of-active-monitors?gclid=CjwKCAjwj6SEBhAOEiwAvFRuKHq4GCxDxkHj5WyccgYBXrGVNBN-LiIkmut-Hq4TyuL-eqih-9QhUBoCDnwQAvD_BwE
Jak myślicie, nadadzą się? Jak podłączyć efekt do takich 'monitorów'? Czy będzie to brzmiało lepiej niż wzmacniacz bez pętli? Ewentualnie co innego mogło by pomóc?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-04-2021 09:14

W tej cenie to chyba przyzwoite monitory. Jak z PODem to będzie brzmiało - nie wiem. Powinno jednak wiernie przekazać to co dostanie z PODa. Oczywiście brzmienie zależy od ustawień. Weź pod uwagę, że Line6-owe procesory fabryczne ustawienia mają naprawdę plastikowe. Jak dobrze pokręcisz gałami i ustawisz sobie własne brzmienia, możesz uzyskać coś naprawdę fajnego i tu monitory jak najbardziej są dobrym pomysłem.

Ja do swojego Mooera GE 200 mam podłączone dwa monitory Headrush FRFR i to gra naprawdę dobrze.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

qweqwe123
Posty: 6
Rejestracja: 29-08-2012 12:13

30-04-2021 00:33

Okej dzięki, a jeszcze pytanie co do podłączenia - mam w efekcie wyścia out left i right, widzę że w takich monitorach też jest left i right. Słuchawki podłączam przez jeden - phones. Czy trzeba to podłączać dwoma kablami? Jak podłączam jednym dźwięk będzie 'niepełny'? Czy może mogę wrzucić do phones / jednego inputu

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

30-04-2021 10:02

Możesz podłączyć wyjście słuchawkowe z efektu do AUX IN monitora kabelkiem stereo jack-jack 3,5mm z przejściówką na 6,3mm z jednej strony. To jest rozwiązanie na pewno najprostsze i najtańsze.

Możesz podłączyć wyjście FX SEND TRS STEREO z efektu do AUX IN monitora takim samym kabelkiem. Efekt jest zależny od tego, z którego miejsca toru akustycznego jest pobierany sygnał na SEND, może być, że nie będziesz maił tu np. emulacji kolumny.

Możesz podłączyć oba wyjścia BALANCED OUTPUT do BALANCED TRS monitora dwoma takimi kablami.
Możesz podłączyć oba wyjścia UNBALANCED OUTPUT z wejściami UNBALANCED RCA na przykład takim kabelkiem. Pomiędzy tymi rozwiązaniami zapewne różnica będzie niezauważalna. Zwróć tylko uwagę, czy w konfiguracji efektu nie masz możliwości zdefiniowania urządzenia końcowego - w moim ZOOMie jest istotna różnica w sygnale w zależności od tego, czy podłączam go do typowego wzmacniacza gitarowego, czy też do nagłośnienia pełnopasmowego.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

qweqwe123
Posty: 6
Rejestracja: 29-08-2012 12:13

04-05-2021 17:06

Update: kupilem i gra spoko - dzięki za pomoc

Wróć do „Poradniki (sprzęt muzyczny)”