Roberto93
Posty: 3
Rejestracja: 24-04-2021 13:40

24-04-2021 17:03

:?: :roll: Witam wszystkich.

Szukam porady w sprawie wyboru przetworników do Ibaneza Sh570 w układzie przetwornikow HSH, Korpus jesion, gryf klon a podstrunnica jatoba.
Zamierzam grac w E standard głównie thrash (Megadeth- Rust in Peace jest dobrym wyznacznikiem moich oczekiwań wobec brzmienia) , ale również rock 80"s i chciałbym też probowac neoklasyczny metal. Zalezy mi aby nowe przetworniki dobrze współgrały zarówno między sobą jak i z dechą gitary. Będę wdzięczny za pomoc i podzielenie się doświadczeniami.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

24-04-2021 18:21

Witamy na forum... :-)
Po pierwsze: obie firmy robią tak szeroki wachlarz przetworników, że ewentualne porównanie mogłoby dotyczyć jedynie konkretnych modeli.
Po drugie: nie napisałeś, jaki zakres cenowy Cię interesuje...
Po trzecie: co Ci nie pasuje w zestawie aktualnie posiadanym?
Po czwarte: czy masz świadomość, że w przypadku wspomnianych przez Ciebie stylów muzycznych znacznie ważniejsze jest to, co masz po drugiej stronie kabla?
Po piąte i najważniejsze: zadałeś pytanie, na które absolutnie nikt nie jest w stanie udzielić Ci odpowiedzi. Tak naprawdę, to Twoje pytanie jest następujące: brzmienie którego z podanych w tytule zestawów będzie bardziej odpowiadało MOIM (czyli TWOIM) oczekiwaniom?

Jedna rada: dowiedz się czego używa Twój ulubiony gitarzysta i kup sobie to samo.

Ja mam w tym momencie w jednej gitarze SH1 + SH4, w innej Lundgreny, w kolejnych DiMarzio, ProBuckery od Epi, V-Tone VH-50 +VH-4, a na półce jeszcze leżą gibsonowskie Zebry '61 i neodymowe Entwistle - według mnie te ostatnie do metalu biją pozostałe dość wyraźnie. Mój problem polega na tym, że gdyby ktoś zadał mi pytanie, które najbardziej mi pasują, to odpowiedź byłaby jedna: te, na których właśnie gram... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Roberto93
Posty: 3
Rejestracja: 24-04-2021 13:40

26-04-2021 17:56

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)
Skoro tak precyzyjnie mi odpowiedziałeś ustosunkuje się oczywiście do tego zanim doprecyzuje swoje pytanie . Pisząc dimarzio czy SD mialem na mysli oczywiście propozycje modeli tych producentów bo ich jestem najbardziej ciekaw. Co do zakresu ceny jestem w stanie dać do 500 zl dla pozycji most/gryf. Nie mam zadnego pomysłu na środek.
Aktualnie gram tylko dla siebie, poki co na gitarze ltd ec330 na EMG 81/60, piec to Katana 50. No ale kupilem tego ibaneza sh570 ze stockowymi przetwornikami quantum i jest mniejszy pazur niz na emg stąd poszukiwania pasywnych pickupów również z wyższej półki. Oczywiście szukam inspiracji w gitarach ulubionych muzyków. Wiadomo, ze szukamy swojego brzmienia przez całe życie wydając ostatnie pieniądze :D ale chcialbym dobrze wybrać względem drewna użytego w gitarze ponieważ straszą co niektórzy ze jesion ma dużo wysokich tonów więc przetwornik powinien mieć więcej dołu.. Czy powinien się tym przejmować i wnikać w to przy wyborze?

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

26-04-2021 18:04

Jesion to ciężkie drewno, więc... Tak naprawdę w elektrycznej gitarze drewno nie ma wielkiego wpływu. Jakiś tam ma, ale nie taki, jak głoszą legendy. Pomijalny na poziomie amatorskim, ewentualnie dostrzegalny w studio.

Jeśli szukasz "pazura" i chcesz porównywać do aktywnych EMG, to zacznij od SD SH13 - tu masz moc, Bare Knuckle Miracle Man albo Nailbomb - oba dla mnie genialne, może polskie Merlin Hellfire (mnie nie podchodzi, ale mnie EMG też nie zachwyciły), możesz też zamówić coś od Hathora, który zrobi Ci według Twojego pomysłu.

Nie wiem czy te 500 zł chcesz dać za 1 pickup czy za 2. Za 2 to raczej chyba tylko Merlin Hellfire i to z trudem, Hathor trochę wyżej, z tego wszystkiego chyba najdrożej wyjdą Bare Knuckle. Poszukałem i znalazłem - dobra cena, świetne pickupy, tylko brać ;-) https://www.olx.pl/d/oferta/bare-knuckl ... ed59c44242
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Roberto93
Posty: 3
Rejestracja: 24-04-2021 13:40

27-04-2021 09:24

Super, dzięki panowie. Bare knuckle strasznie kuszą bo nie są tak popularne jak SD ale tym razem chyba zdecyduje sie na SH-13 :D.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

28-04-2021 09:25

Próbuj różnych. To co pasuje komuś, nie musi pasować komukolwiek innemu.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Przetworniki”