nervus04
Posty: 5
Rejestracja: 15-11-2020 12:05

15-11-2020 14:07

Witam chce zacząć się uczyć gry na gitarze i chciałbym porady osoby która powie mi która gitara brzmi lepiej pod muzykę rockowa poniżej linki do obu gitar która będzie dla mnie lepsza :

Gitara akustyczna EVER PLAY Ap-400 BLB

https://allegro.pl/oferta/gitara-akusty ... ormmessage

a tutaj inna gitara

KG CX S030N

https://www.olx.pl/oferta/kg-cx-s030n-g ... Em6jL.html

i nba koniec jakie najlepiej założyć do niej struny pozdrawiam oraz dziękuje za odpowiedzi adept gitarowy Adam.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

15-11-2020 18:31

No cóż, zadałeś pytania, na które właściwie nie ma prawidłowej i jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy ciągle jeszcze wierzą, ze istnieje cos takiego jak gitara dla początkującego...
W tym zakresie cenowym raczej nie masz co liczyć na dobre brzmienie instrumentu, ale to, przynajmniej w początkowym okresie, nie będzie miało dla Ciebie większego znaczenia. Stanie się to istotne dopiero w momencie, gdy zaczniesz te brzmienia rozróżniać, a to wymaga trochę czasu i doświadczenia. Cechą gitary, która ma bardzo istotne znaczenie od samego początku jest komfort gry wynikający z prawidłowego jej ustawienia - regulacji krzywizny gryfu i wysokości mostka w dopasowanej do aktualnie założonych strun. Niestety, nie da się tego stwierdzić oglądając zdjęcie na stronie sklepu, a rozrzut produkcyjny w tanich gitarach jest tak duży, że poszczególne egzemplarze mogą oscylować od całkiem przyzwoitego do zupełnie nieakceptowalnego.
Z tych dwóch, które pokazałeś lepsza będzie ta, która jest lepiej wyregulowana - zakładając oczywiście, że żadna z nich nie posiada wady konstrukcyjnej, która taką regulację w ogóle uniemożliwia.

Według mojej opinii osoba w Twojej sytuacji ma dwa wyjścia:
- kupić gitarę w sklepie stacjonarnym udając się do niego w towarzystwie osoby potrafiącej przynajmniej stwierdzić, czy instrument nadaje się do nauki grania,
- kupić za tę samą cenę gitarę używaną z nieco wyższej półki, najlepiej taką, której właściciel wykonał w niej regulację u lutnika.

Przy zakupie wysyłkowym ryzyko ponosisz zawsze, trzeba się tylko postarać to ryzyko zminimalizować. Oczywiście zawsze możesz dokonać zakupu nowego instrumentu w sklepie internetowym i masz wtedy 14 dni na ewentualny zwrot.

Na pytanie dotyczące strun każdy odpowie Ci inaczej, to jest po prostu kwestia gustu. Ja do akustyka używam D'Addario EZ900 o rozmiarze 10-50.

A tak w ogóle, to jeżeli masz zamiar grać rocka, to dlaczego chcesz akustyka?
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

nervus04
Posty: 5
Rejestracja: 15-11-2020 12:05

15-11-2020 20:35

Dzięki za odpowiedź w sumie to teraz już nie wiem chyba zaryzykuje zakup ever playa zapewniali mnie ze gitara będzie wyregulowana a co do wyboru akustyka ponieważ wydaje mi się że lepiej zagrać już na gitarze akustycznej niż się męczyć na klasyku a wydaję mi się że zaczynanie grać na elektrycznej jest złym pomysłem i puki co nie na mój budżet i też nie wiem czy w ogolę będę taki zajarany tym graniem a szkoda wywalić 2 tysiące na gitarę i rzucić ja w kat po pół roku.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

15-11-2020 21:24

Żaden sklep nie reguluje gitar a już na pewno nikt nie reguluje gitar akustycznych z najniższej półki więc nie licz na to.

Klasyk męczy? Odważne stwierdzenie no ale .... ;-)

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

15-11-2020 22:03

Jest na OLX taka firma Gitaresko, z tego, co wiem - firma solidna i godna zaufania. W tej chwili mają za 329 zł powystawowego Harley Benton D-120N - piszą, że w pełni wyregulowany... :-)
Moim zdaniem znacznie lepszy wybór niż te podane przez Autora wątku.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

15-11-2020 23:07

Ciekawe co wyregulowali? ;-)
Jedyna rzecz, którą ewentualnie sprawdzają to czy pręt nie jest odwrotnie wygięty.

Kiedyś zrobiłem taki numer w sklepie, który uchodzi za lidera w regulacji gitar przed sprzedażą. Tak w ogóle to jeden z fajniejszych sklepów w Wawie. Wybrałem gitarkę, eakustyk, za ok. 3,5k. Alvarez z serii master. Ale coś mi tam brzęczało. Zaproponowali pół godziny spacer w czasie regulacji. Ok ale... wyszedłem i poprosiłem żonke, która zwiedzała okoliczne sklepy aby weszła pooglądać gitary. Wróciłem i .... zaczęło się wciskanie kitu co tam nie zostało wyregulowane a gitary nie tknęli. Powtórzyłem ten manewr w inny sklepie i było to samo. Jest to zrozumiałe bo regulacja akustyka polega na opracowywaniu siodełka i podstawka. Tego nie ruszą. Zostaje pręt ale on w 99% gitar i tak jest ustawiony tak, aby się gryf nie wygiął odwrotnie przed sprzedażą. Co ciekawe w jednym sklepie jak się okazało, że żona była obserwatorem przesympatyczni panowie powiedzieli, że robią tak, bo psychika kupującego tego potrzebuje ;-)

Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 26
Rejestracja: 25-10-2018 10:49

16-11-2020 12:27

Można budżetowo ale bez przesady, bo za 300 zł to raczej budżetowe ukulele się kupuje a nie gitarę. Moim zdaniem takie skrajne minimum to już 400-500 zł. Zobacz sobie kolego np: Be Joe model Napoli, będziesz miał dobre brzmienie za nieduże pieniądze.

nervus04
Posty: 5
Rejestracja: 15-11-2020 12:05

17-11-2020 16:35

dzięki wszystkim za pomoc w doborze gitary wybór padł na Harley Benton D-120N dzieki za polecenie tej gitary zobaczymy jak przyjdzie oby w calosci bo sluchalem jej brzmi docys dobrze na poczatek mysle ze wystarczy aby ja ograc pozniej albo bedzie kolejna akustyczna yamaha albo cos innego ew elektryk

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”