Rissotto03
Posty: 6
Rejestracja: 24-04-2020 15:41

23-09-2020 23:28

Zastanawiam się nad zakupieniem tego modelu jako moją drugą gitarę. Najbardziej zachęcającymi cechami są szerokie opcje brzmieniowe, ze względu na przetworniki w układzie HSH z opcją split coil w 2 i 4 pozycji przełącznika. Te wszystkie cechy brzmią fajnie na piśmie, z kolei jak jest w tym w praktyce? Czekam na opinie tych co posiadali tą gitarę lub grali na niej raz.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

24-09-2020 08:28

Dużo opcji brzmieniowych, to dużo zabawy... przez chwilę. Jak będziesz miał 100 brzmień dostępnych z gitary, to gwarantuję Ci, że 98 z nich użyjesz raz. Po to, by spróbować ;-)

Nie kupuj budżetowego wiosła (i to tak szajsowatego) jako drugą gitarę. To nie ma sensu. To się kupuje jako pierwszą do nauki, jak nie wiesz jeszcze czego chcesz, nie wiesz czy będziesz rzeczywiście grać i nikt Ci nie powiedział, że są porządne budżetowe marki jak Harley Benton, a sprzedawca w sklepie miał na półce zakurzone pudło z gitarą, która mu przez rok i dłużej nie zeszła i potrafił Cię zaczarować pierdoletami. Nie wiem jaką masz pierwszą gitarę, ale może lepiej zainwestuj w tę co masz, zmień jej przetworniki, pobaw się. Albo sprzedaj, dołóż i kup coś z nieco wyższej półki. A jak już koniecznie chcesz drugą w takim budżecie, to raczej szukaj budżetowych marek, niż budżetowych wioseł. Harley Benton za 700 zł przeskoczy o trzy klasy Ibaneza GIO za 800.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Rissotto03
Posty: 6
Rejestracja: 24-04-2020 15:41

24-09-2020 22:25

Czy Yamaha ERG 121 będzie lepsza, skoro Pacifica jest często chwalona a ERG 121 jest podobna do GRX70QA? Ogólnie to chciałbym gitarę z humbuckerami i na przykład Harley Benton DC-580 wpasowałby się w moje upodobania.

Wróć do „Gitary elektryczne”