Nelson89

18-08-2020 21:46

Witam wszystkich,

Ponownie zaczynam swoją przygodę z gitarą klasyczną (gitara została odkurzona po wielu latach w futerale), przy pierwszym początku brzękałem jakieś 2 miesiące i zapał uciekł, teraz postanowiłem jeszcze raz do tego tematu podejść.

Gitara jaką mam jest firmy Kirkland 4/4. Dzisiaj struny wymieniłem, ponieważ jedna rzecz mnie nurtowała... Wykonywałem ćwiczenie polegające na graniu na strunie E1 i przyciskaniu kolejno progów VIII, VII, V, VII, VIII, następnie przejście na strunę H2 i progi VIII, VI, V, VI, VIII. Podczas tego wykonywania zauważyłem, że słychać dodatkowe dźwięki, które nie są wydobywane ze struny w którą aktualnie używałem. Po przyłożeniu palca na wszystkie inne struny oprócz używanej dźwięk ustępował.
I teraz moje pytanie, czy jest to normalne w gitarze klasycznej, że struny wpadają w rezonans.
Nie jest to kwestia strun, bo nowe struny tak samo się zachowują, więc raczej jest coś z gitarą albo po prostu nie wiem, że to normalne (nie mam z kim przegadać tego problemu, a w internecie nie jest dużo poruszonych tego typu spraw).
Dlatego, postanowiłem zwrócić się do Was, myślę, że będziecie wstanie ocenić czy jest to normalne czy wada gitary.

Nagrałem na telefonie to jakie gitara wydaje dźwięki (przy wspomnianym ćwiczeniu, grając na strunie E1). W trakcie gry już słychać te dodatkowe dźwięki, a na końcu, po 6 sekundzie jak już nie uderzam w strunę.

https://www.icloud.com/iclouddrive/0i7SnFwgub1aHxxx4pKArBeRA#Gitara
Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam,
Nelson

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”