algarve
Posty: 4
Rejestracja: 10-06-2020 20:54

12-06-2020 22:08

Cześć,
przeprowadzam się z domu do mieszkania i potrzebuje czegoś małego, żeby za mocno nie denerwować sąsiadów. Aktualnie grałem na Marshallu AVT50 i nawet do domu był trochę za mocny. Planuje go sprzedać, dołożyć trochę i kupić coś mniejszego. Używane jak najbardziej mogą być.
Myślałem nad małą lampą/hybrydą np. Vox AC4, Joyo Atomic (+mała paczka np 1x10/12), Orange Tiny Terror, Laney Cub10 lub 12, Fender Super Champ X2.
Zależy mi głównie na spoko czystym kanale i może jakimś vintage overdrivie. Do okazjonalnego przesteru dokupiłbym sobie jakaś kopie TSa i by mi pewnie starczyło.
Nie myślałem wcześniej nad kombem modulowanym jakim jest Yamaha THR, ale w sumie czemu nie. Małe głośniczki, ale spore możliwości z tego co słuchałem na yt. Może będę miał okazje ograć u siebie gdzieś (Gdańsk). Fajnie, że może służyć tez od razu jako interfejs.
Nie sądzę żebym grał w najbliższej przyszłości jakichkolwiek prób czy gigów, także nic dużego mi nie potrzeba.

Co do ceny to im mniej tym lepiej, fajnie jakby w 1000-1100 było, ale górna granica to myśle że 1400-1500 za wszystko (jeśli head+paczka to musi się mieścić w tym). Zobaczę za ile sprzedam mojego Marshalla, bo od tego też sporo zależy. Jakbym kupił Yamahe to już raczej obeszłoby się już bez tego TSa.

Doradźcie mi coś

Milu78
Posty: 2
Rejestracja: 19-06-2020 15:18

22-06-2020 18:51

Ja mam vox vt40 w mieszkaniu w bloku i jest całkiem spoko,hybrydowy i rzeczywiście brzmi ciepło i ładnie. Generalnie polecam wzmacniaczyk bo chociaż ma te 40w to i ma redukcje i też wyjście na słuchawki no i clean też fajny ;-) .

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-06-2020 09:10

"Spoko czysty kanał" to dla każdego coś innego. Dla jednych będzie to sucha szklanka H&K, dla innych - mięsisty i ciepły np. Blackstara. Jeśli to drugie - szukaj HT1 albo HT5. Oba miałem - HT1 w standardowej wersji dawał radę całkiem nieźle, ale brakowało mi pętli efektów i ciut mocy na salę prób (chociaż z kolumną 8x10 też dawał radę), HT5 mam wciąż w wersji Metal (na sprzedaż, nawiasem mówiąc) - jest pętla efektów, dobrze gra cicho, ale jak rozkręcisz, to potrafi z butów wyrwać. Bardzo dobrze też gra na słuchawkach, dzięki sztucznemu obciążeniu nie wymaga do tego podpinania kolumny.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

algarve
Posty: 4
Rejestracja: 10-06-2020 20:54

30-06-2020 15:57

spoko czysty kanał to dla mnie vox i fender, Blackstar ht5 spoko, ale chyba jednak do bloku za głośny z tego co czytałem, kompletnie nie będę miał gdzie go rozkręcać, bo większość czasu mnie nie ma w domu i najczęściej gram po nocach

najbardziej przekonuje mnie na razie Yamaha THR10 II, bo oprócz samego wzmacniacza może też robić za interfejs, do tego bluetooth, parę efektów i parę modeli wzmacniaczy, 20W ale malutkie głośniki, muszę ją gdzieś ograć na śląsku, w okolicy Katowic/Sosnowca

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-06-2020 16:17

algarve pisze: Blackstar ht5 spoko, ale chyba jednak do bloku za głośny z tego co czytałem,


Nie wiem gdzie czytałeś, ale nie czytaj tam więcej :-) Mam Blackstara, grałem na nim na słuchawkach, grałem na różnych ustawieniach volume. Potrafi wyrwać z butów, wywalić okna, ale nie musi tego wcale robić. Ponieważ to nie jest taka do końca "full lampa", bardzo dobrze brzmi również bez rozkręcania na max.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

algarve
Posty: 4
Rejestracja: 10-06-2020 20:54

30-06-2020 20:42

muszę ograć gdzieś tego Blackstara

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

01-07-2020 09:34

algarve pisze:muszę ograć gdzieś tego Blackstara

Nie musisz ;-) ale warto.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”