ichezzer
Posty: 2
Rejestracja: 19-06-2020 00:35

19-06-2020 11:03

Cześć wszystkim!

Chciałbym zapytać was o poradę w wyborze gitary akustycznej. Wcześniej grałem trochę na gitarze elektrycznej,ale teraz zamierzam wrócić do nauki od podstaw. Zamierzam grać w głównej mierze fingerstyle, więc najbardziej skłaniam się do pudła Grand Auditorium. Kolor najlepiej naturalny. Fajnie jakby gitara miała też cutaway.

Co moglibyście polecić w tej cenie? Czy warto rzeczywiście kupować grand auditorium, czy na zwykłym dreadnought dam radę też się pobawić w fingerstyle na satysfakcjonującym poziomie?

Z tego co wybadałem trochę teren to wpadły mi w oko gitary firmy Baton Rouge. Warto?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi :)

cadaver1
Posty: 89
Rejestracja: 05-09-2019 10:52

19-06-2020 12:55

Ja mam aktualnie elektroakustycznego dreada do sprzedania ok 1k zl mozesz do mnie skrobnac wiadomosc jesli chcesz.

Gram co popadnie na tym, mysle ze jak jestes poczatkujacy to przede wszystkim upewnij sie ze ksztalt jest dla Ciebie wygodny do trzymania, ze reka nie cierpnie, ze sie nie wbija w cialo, oczywiscie profil gryfu ze w miare wygodny. Specem od fingerstyle nie jestem, nie wiem czy grand auditorium Ci zrobi az taka róznice

ichezzer
Posty: 2
Rejestracja: 19-06-2020 00:35

21-06-2020 19:31

Jutro po pracy wybieram się do RIFFu u siebie to ogram sobie kilka modeli w tej półce cenowej i opisze wam co mi wpadło w ucho :-D .

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

25-06-2020 08:08

Jeśli szukasz czegoś z grubszym gryfem, to zerknij na Framus Legacy Grand Auditorium FR FG. Modele z elektroniką (elektroakustyczne) są właśnie z cutaway.
Gryf ma 48 mm na siodełku.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

09-07-2020 00:02

Dasz radę na wszystkim co Ci pasuje jednak nie da się nie zauważyć, że z jakiegoś powodu do gry palcami wybiera się mniejsze pudła. Mniejsze od GA również.

Przemyśl zakup jeśli chcesz korzystać z elektroniki bo taka z gitary za 1500 słabo do tego celu się nadaje.

Batony miałem dwa obydwa zwróciłem w ramach zwrotu. Nie wiem jak przygotowane przez producenta gitary mają endorserzy ale te, które kupiłem przy gitarach Yamaha, Alvarez czy Lag w podobnych cenach to naprawdę duża półka niżej. Lagi nawet sporo tańsze to przy tych batonach co miałem to ekstraklasa. Potężne dead spoty w każdym batonie były nie do zniesienia. Ta nowa elektronika dwuprzetwornikowa co to niby przenosi uderzenia w pudło to jakiś koszmar był.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”