kafek
Posty: 2
Rejestracja: 19-06-2020 23:05

20-06-2020 21:58

Cześć wszystkim.
Na samym początku chciałbym dodać, że jestem gitarowym głąbem i z przyczyn niezależnych miałem 5 lat przerwy z gitarą, więc proszę o wyrozumiałość. :-D

Kilka miesięcy temu wróciłem do grania i udało mi się zwieźć mojego Fernandesa Revolvera XX, wcześniej podłączałem go do tranzystorka, obecnie wpinam się w Line6 - za jakiś czas będę szukał cichej lampki.
Teraz czas przyszedł na zakup nowej gitary. Szukam czegoś co będzie niedrogie (budżet do 3500zł), niechińskie i będzie miało brzmienie, które ja określam jako soczyste. Chciałbym grać na cleanie przez jakieś filtry lub na delikatnym przesterze. Bardzo podoba mi się brzmienie tej gitarki: https://www.youtube.com/watch?v=gnIZ7RMuLpU .
Teledysk mówi wszystko, sięgnąć po LP. Rzecz w tym, że w tej cenie są Epiphony, których wolałbym uniknąć. Pomyślałem i znalazłem gitarkę, która wydawała się być idealna pod każdym względem. Czyli Hagstrom Fantomen - zastanawiałem się, czekałem na wypłatę, byłem pewien, że nikt nie wykupi bo korona i kryzys, a jednak... wykupili i ciężko ją capnąć nawet przez wysyłkę.

Co polecacie? Poza fantomenem którego w ostateczności będę szukał przez wysyłkę.
W ogóle nie wiem co się z Riffem i R'n'R dzieje. Strasznie im asortyment stopniał i to przed epidemią...

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

20-06-2020 23:41

kafek pisze:Teraz czas przyszedł na zakup nowej gitary.

A co Ci nie odpowiada w obecnie posiadanej?

kafek pisze:Szukam czegoś co będzie niedrogie (budżet do 3500zł)

Wybacz, pozostawię to bez komentarza...

kafek pisze:niechińskie

Dlaczego? Jakieś uprzedzenia rasowe?...

kafek pisze:Bardzo podoba mi się brzmienie tej gitarki: https://www.youtube.com/watch?v=gnIZ7RMuLpU

Brzmienie przyjemne dla ucha, ale to nic specjalnego, da się wyciągnąć z większości gitar. Nawet chińskich...

kafek pisze:Teledysk mówi wszystko, sięgnąć po LP.

Dlaczego LP? Facet ma ES-335.

kafek pisze:Rzecz w tym, że w tej cenie są Epiphony, których wolałbym uniknąć.

Dlaczego, to są bardzo przyzwoite gitary, zwłaszcza te z ProBuckerami. Któryś model ma nawet Gibsonowskie Classic 57/Classic 57 Plus.

W sumie ciężka sprawa. W tym zakresie cenowym ilość instrumentów godnych polecenia jest tak gigantyczna, że trudno tu o podanie konkretnego modelu. Tym bardziej, że swoją gitarę trzeba lubić, a preferencje estetyczne różnych ludzi są trudne do przewidzenia.

P.S. Hagstroem Fantomen kosztuje u Thomann'a ok 3000 zł, więc spokojnie się mieścisz w budżecie. Co prawda nie mam pojęcia, czym się kierowałeś przy wyborze akurat tego instrumentu, no ale to już jest Twój problem... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

21-06-2020 12:21

jpk, przecież napisał od razu:
kafek pisze:Na samym początku chciałbym dodać, że jestem gitarowym głąbem


Nie czepiaj się, że nie odróżnia ES335 od LP.

Kolego - do takiej muzyki rzeczywiście nic specjalnego nie potrzebujesz. Dowolna gitara która dobrze Ci w łapie leży i wygodnie Ci się na niej gra, uciągnie, a brzmienie możesz mieć znacznie przyjemniejsze jeśli tylko umiesz grać.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

kafek
Posty: 2
Rejestracja: 19-06-2020 23:05

22-06-2020 19:18

jpk pisze:
kafek pisze:Teraz czas przyszedł na zakup nowej gitary.

A co Ci nie odpowiada w obecnie posiadanej?

A gdzie napisałem, że coś nie odpowiada? Szukam gitary, która będzie inaczej brzmieć.

jpk pisze:Dlaczego? Jakieś uprzedzenia rasowe?...


Tak, jestem rasistą, zgłoś do prokuratury. :lol:

jpk pisze:Wybacz, pozostawię to bez komentarza...


Ja dalszą część Twojej wypowiedzi również.

Zwracałem się do Was z prośbą o poradę, a dostałem jedynie słowa krytyki.


6nt pisze:jpk, przecież napisał od razu:
kafek pisze:Na samym początku chciałbym dodać, że jestem gitarowym głąbem


Nie czepiaj się, że nie odróżnia ES335 od LP.

Kolego - do takiej muzyki rzeczywiście nic specjalnego nie potrzebujesz. Dowolna gitara która dobrze Ci w łapie leży i wygodnie Ci się na niej gra, uciągnie, a brzmienie możesz mieć znacznie przyjemniejsze jeśli tylko umiesz grać.


Tak i chociaż jakąś tam bladą wiedzę mam. Co do ES335 - o ile rzeczywiście nie wiedziałem, że komora rezonansowa i otwory czynią tą gitarę nazewniczo innym modelem , o tyle teledysk jest w niskiej jakości i tych otworów po prostu nie widziałem. Czy to rzeczywiście takie straszne? I co wnosi do tematu?

Szukam gitary innej, do innego grania. Fernandes Revolver ma brzmienie imo takie dosyć niskie i takie jakby, hmmm suche? Nie potrafię tego określić lepiej. Odpowiada mi ono, ale do czegoś innego. Owszem, da się to coś, czego szukam wykręcić na jednym z wirtualnych piecyków na Line6, o tyle już w zwykłym cleanie na moim piecyku nie i obawiam się, że na niecyfrowych innych również nic nie da się zrobić. Z resztą po co kombinować?

Epi mi nie odpowiadają. Mam pisać elaborat na ten temat? Miałem do czynienia z dwoma signum gothic i to był po prostu szajs w moim odczuciu. Po co mam kupować wybrakowaną wersję Gibsona skoro mogę miesiąc, dwa poczekać i kupić Gibsona?
Szukam czegoś co wyróżnia się także wizualnie. Nie jakieś malowanie, czachy, cycki kozła, odwrócony krzyż itd, ale kształt.
Fernandes Revolver jest gitarą która lekko się wyróżnia wizualnie, a w rękach według opinii kolegów bardzo.

Najbardziej podobają mi się kształty firebirdopodobne, ale i nie tylko.

Hagstrom zwija podobno dystrybucję z Polski, pozostają resztki na wysyłkę. W obecnej sytuacji sprowadzanie sprzętu zza granicy nie jest lekkim tematem.
Wątek można zamknąć, poszukam sam.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-06-2020 09:04

kafek pisze:
(...) Po co mam kupować wybrakowaną wersję Gibsona skoro mogę miesiąc, dwa poczekać i kupić Gibsona? (...)

(...) Najbardziej podobają mi się kształty firebirdopodobne (...)



No to mam dla Ciebie radę w 100% trafioną i zgodną z Twoimi preferencjami. Poczekaj miesiąc, dwa i kup Gibsona Firebirda.

Nie ma za co.

Co do porównania ES335 i LP - nie tylko nazwa je różni. To kompletnie inne konstrukcje, inny kształt, inne brzmienie, to gitary z dwóch zupełnie różnych światów, jak V-ka i Telecaster, albo i jeszcze bardziej różne.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary elektryczne”