hwk5
Posty: 1
Rejestracja: 05-05-2020 17:49

05-05-2020 20:53

Dzień dobry,

po wielu latach nadszedł ten moment, że chciałbym nauczyć się grać na gitarze. Stwierdziłem, że poza pracą trzeba znaleźć chociaż trochę czasu dla siebie :-) Czas zakupić pierwszego elektryka i jakiś piecyk do tego.

Chciałbym prosić o jakieś rady na co warto zwrócić uwagę.
Osobiście wypatrzyłem:

Harley Benton ST-20 WH - nówka 399zł
WASHBURN WS300 - nówka 410zł

oglądałem recenzje obu gitar i czytałem testy - wypadają niezwykle dobrze jak na taką cenę.

Jeżeli chodzi o piecyk:
fender frontman 10g - 255zł nówka
Zależy mi żebym mógł wpiąć do piecyka słuchawki, żeby kobiety nie denerwować :lol:

Przy okazji mam pytanie do doświadczonych - jak to wygląda z waszej perspektywy, tzn. faktycznie jest możliwe nauczyć się grać samemu w podstawowym zaciszu? Oczywiście mówię o totalnych podstawach, żeby coś sobie pograć dla samego siebie.

Jeżeli chodzi o muzykę, jaką chciałbym grać to jest przeróżna, przykładowo co mi przychodzi do głowy:
It's My Life, Bon Jovi
Californication, Red Hot Chili Peppers
Smells Like Teen Spirit, Nirvana
Wonderful Tonight, Eric Clapton
nothing else matters
RHCP Scar Tissue
Lilly Wood Prayer in C
The XX Intro
7 nation army white stripes
Chicago 24 or 6 to 4
Satisfaction by the Rolling Stones
Whole Lotta love - Led Zeppelin
Smoke On The Water - Deep Purple
Highway To Hell - AC/DC
Greenday - Brainstew
Show Off
tnt
Do I wanna know - Arctic Monkeys
Song 2 - Blur
Enter Sandman - Metallica

Myślę, że starczy :mrgreen:

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Nabuchodonozor56
Posty: 30
Rejestracja: 13-05-2020 08:58

27-05-2020 14:06

Jeżeli znasz kogoś kto gra na gitarze to weź go ze sobą.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-05-2020 14:31

Z tych dwóch gitar brałbym HB. W cenie za którą ją kupisz, nic lepszego nie dostaniesz. Jeśli chcesz grać na słuchawkach, zamiast pieca proponuję interfejs do komputera/telefonu. Kupisz w granicach 100-200 zł. iRiga do telefonu już nawet za kilkadziesiąt złotych na OLX znajdziesz. Do tego słuchawki i kabel gitarowy, możesz zaczynać. :-)

Samemu się nauczyć? Zacząłem tak właśnie. Około 40-ki. Coś tam zagrałem, opanowałem mniej więcej tabulatury... Potem poszedłem do nauczyciela, poprosił, żebym mu zagrał to co sam zrobiłem... Po dwóch taktach powiedział: "OK, dzięki, to mi wystarczy". I zacząłem uczyć się od zera. Niby można samemu, z kursami z Youtube, ale nie znam nikogo kto tak się rzeczywiście nauczył (nie mówię, że takich nie ma - ja po prostu nikogo takiego nie znam).
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

cadaver1
Posty: 89
Rejestracja: 05-09-2019 10:52

27-05-2020 15:15

Ja nauczyłem się właściwie zupełnie sam, pokazali mi pare akordów tylko.
Teraz po latach grania rozumiem, że zdyscyplinowane podejście i dobry nauczyciel przynoszą efekty, ale to są efekty w stylu ile nut na sekunde jesteś w stanie zagrać alternate pickingiem albo jak dobrze ci wychodzą sweepy.
Do domowego plumkania dla własnej radochy nie spinaj się za bardzo szczegółami tylko kup i graj a potem zobaczysz.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”