rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

17-03-2020 19:34

Koniec świata się zbliża, ale cóż grać nadal trzeba, choć to jak mniemam jeden z ostatnich filmów stworzonych na youtube, więcej w opisie filmu, pozdro
https://www.youtube.com/watch?v=YQLbUsEzZp4

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

17-03-2020 21:26

Koniec świata ? to znowu jakaś przepowiednia była ??? :lol: :lol: :lol:

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

17-03-2020 22:25

Ten wirus to III wojna światowa, nie widzisz tego ????????

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

17-03-2020 22:44

Ten wirus to kolejny wirus nie pierwszy i nie ostatni. Ktoś go puścił żeby na nim zarobić. Większym problemem jest plastik w oceanach i niszczenie przyrody niż to...Pozdro

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

18-03-2020 09:42

Rafi, nie panikuj. W VI w. mieliśmy dżumę Justyniana, w XIV w znów dżuma (nawet 200 mln ludzi zmarło), w XVIII w. ospa w Europie zabrała 60 mln ludzi, w XIX w cholera też kilkadziesiąt milionów, hiszpanka (w sumie powinna się nazywać "amerykanką", bo przyszła z USA) w 1918-1919 skosiła nas ok. 100 mln, zakażając 30% ludzkości, AIDS w latach '80-'90 XX w. to nawet 30 mln ludzi mniej... I nawet te pandemie nie doprowadziły do końca świata. A teraz siedzisz sobie w domu, podcierasz dupę przy użyciu zgromadzonego 10-letniego zapasu papieru toaletowego i grasz (naprawdę piękne) smęty przez internet... Luksusik. Żadne ciała nie leżą na ulicach, jak przy poprzednich katastrofach... naprawdę najgorzej nie jest.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

18-03-2020 17:34

To się dopiero zaczęło, a szybko się nie skończy zobaczycie, mnie się pracy odechciewa jakie weszły teraz przepisy, pomimo że pracujemy w zakładzie zamkniętym....

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

18-03-2020 18:49

Stary, wyłącz te nastawione tylko na zysk i siejące sztuczny strach mass media, kup sobie 4-pak, włącz jakąś dobrą muzę i chillout :-) Jak już mówiłem są na świecie dużo większe problemy i się nimi ludzie nie przejmują a z tego taką szopkę zrobili....szkoda nerwów. Pozdro

Janhalb
Moderator
Posty: 63
Rejestracja: 27-08-2019 00:44

18-03-2020 19:16

Nie, no faktycznie, przecież nic wielkiego się nie dzieje - we Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło tylko niecałych 500 osób. Luz, czilaut i spoko…

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

18-03-2020 19:24

Z głodu umiera rocznie 9mln ludzi na świecie w tym masa dzieci...też siedzisz w domu i sie tym stresujesz ??? a TVN TVpis i inne im podobne nadaja wydania specjalne i sie ścigają w sianiu paniki ???? bo mi się wydaje, że nie...a wiesz dlaczego ??? bo mają tych ludzi w dupie bo mają co jeść...ale jak jest jakiś wirus fakt nie aż taki groźny jak go malują ale jest to sraja w gacie, wiesz dlaczego ??? bo sami się mogą zarazić...więc nie insynuuj mi takich rzeczy. bo hipokryzja tego świata już dawno przekroczyła etyczną granicę tak że nawet jej nie widać.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

18-03-2020 19:36

To, że bardzo źle się dzieje, to oczywiste, ale naprawdę - przetrwamy to, załamywanie rąk i babskie płacze nic nie zmienią. A skoro nie zmienią, to po co?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

18-03-2020 19:52

6nt pisze:To, że bardzo źle się dzieje, to oczywiste, ale naprawdę - przetrwamy to, załamywanie rąk i babskie płacze nic nie zmienią. A skoro nie zmienią, to po co?


Po pierwsze pełna zgoda.

Po drugie ja się pytam gdzie jest "Zachód" jak są ebole w afryce, plaga głodu na świecie i śmiertelne susze spowodowane ich działalnością ???? i czy Ci wszyscy ludzie którzy teraz na słowo koronawirus robią pod siebie, o tym mówią i się tym szczerze przejmują ??? Gdzie wtedy są radykalne kroki polityków i możnych ???
Gdzie są wtedy media ??? lepiej teraz z powodu jakiegoś wirusa którego wielu ludzi nawet nie wie że ma, robić wszystkim papkę z mózgu tak że niektórzy zaraz będą z okien skakać...bez jaj...

Janhalb
Moderator
Posty: 63
Rejestracja: 27-08-2019 00:44

18-03-2020 20:24

hellraiser23 pisze:Z głodu umiera rocznie 9mln ludzi na świecie w tym masa dzieci...też siedzisz w domu i sie tym stresujesz ???


Przypomnij mi, czy głód jest zaraźliwy i przenosi się drogą kropelkową?…

a TVN TVpis i inne im podobne nadaja wydania specjalne i sie ścigają w sianiu paniki ????


Ja akurat telewizji prawie nie oglądam.

ale jak jest jakiś wirus fakt nie aż taki groźny jak go malują


Spróbuj zamiast tych stacji telewizyjnych, które krytykujesz, poczytać, co na ten temat mówią fachowcy - lekarze i naukowcy. Z paru powodów ten wirus jest naprawdę dość groźny. I nie chodzi tylko o zdrowie, ale też o to, że - jak wskazują wszystkie znaki - czeka nas światowy kryzys finansowy, przy którym ten z 2008 będzie się wydawał zabawą.

hipokryzja tego świata już dawno przekroczyła etyczną granicę tak że nawet jej nie widać.


I trzeba było aż pandemii, żebyś to zauważył…?

Nie chodzi mi o to (nigdzie nic takiego nie napisałem), żeby panikować, histeryzować i świra dostawać ze strachu. Ale sytuacja na świecie jest na tyle poważna, że trochę mnie śmieszy podejście "włącz muzę i chillout".

I naprawdę nic Ci nie insynuuję.

A pytania "gdzie jest Zachód" są oczywiście do pewnego stopnia słuszne.

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

18-03-2020 20:49

Janhalb pisze:Przypomnij mi, czy głód jest zaraźliwy i przenosi się drogą kropelkową?…


Właśnie o tym mówię, nie przenosi się mam co jeść to walić to, niech sobie w Afryce umierają...to jest podejście


Ja akurat telewizji prawie nie oglądam.


Ton Twojego wpisu zabrzmiał jakbyś oglądał...ale ok niech będzie



Spróbuj zamiast tych stacji telewizyjnych, które krytykujesz, poczytać, co na ten temat mówią fachowcy - lekarze i naukowcy. Z paru powodów ten wirus jest naprawdę dość groźny. I nie chodzi tylko o zdrowie, ale też o to, że - jak wskazują wszystkie znaki - czeka nas światowy kryzys finansowy, przy którym ten z 2008 będzie się wydawał zabawą.


Ja TV też nie oglądam i czytam co mówią fachowcy...sam wirus groźny jest nie za bardzo ale co do drugiego pełna zgoda, gospodarka się obsra ale nie przez wirusa tylko przez tych co wywracają po kolei wszystkie kraje na głowę przez wirus który dla wielu osób nawet nie daje objawów...to nie ebola czy SARS no sorry...


I trzeba było aż pandemii, żebyś to zauważył…?


No napisałem przecież że "już dawno" czyli zauważyłem dużo wcześniej że mechanizm tego świata kreowany przez elity i media jest porąbany a wirus jest kolejnym tylko przykładem...


Nie chodzi mi o to (nigdzie nic takiego nie napisałem), żeby panikować, histeryzować i świra dostawać ze strachu. Ale sytuacja na świecie jest na tyle poważna, że trochę mnie śmieszy podejście "włącz muzę i chillout".

I naprawdę nic Ci nie insynuuję.

A pytania "gdzie jest Zachód" są oczywiście do pewnego stopnia słuszne.


Sytuacja na świecie bez koronawirusa jest na tyle poważna, że po prostu śmieszy mnie ten boom i ta szopka którą wszyscy nakręcają przez tego wirusa...a na co dzień dewastują planetę na której żyją i przechodzą obojętnie wobec biedoty i ubóstwa.

Pozdrawiam.

Janhalb
Moderator
Posty: 63
Rejestracja: 27-08-2019 00:44

18-03-2020 21:07

przez wirus który dla wielu osób nawet nie daje objawów...to nie ebola czy SARS no sorry...


Ech…

Sorry, podstawy (biologia).

Paradoksalnie Ebola jest stosunkowo mało groźna właśnie dlatego, że jest tak śmiertelnie skuteczna i wali każdego. Jak gdzieś wybuchnie ognisko - wiadomo o tym natychmiast, można izolować, próbować leczyć, zablokować rozprzestrzenianie. Umrze kilka / kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób - i wirus znowu "pójdzie spać" na kolejne kilka lat.

Największym problemem z COVID-19 jest - także paradoksalnie - właśnie to, co wydaje się jego największą "zaletą": fakt, że około 80 proc. zakażonych przechodzi go bezobjawowo albo bardzo łagodnie, a przy tym okres wylęgania to około 2 tygodni. To oznacza, że każdy, kto to cholerstwo złapie może nawet przez 2 tygodnie zarażać innych nie wiedząc o tym. A potem - 80 proc. ludzi prawie nie zauważa objawów albo ma objawy "przeziębieniowe" - i zaraża dalej. To jest zespół cech, który sprawia, że COVID-19 tak skutecznie rozprzestrzenia się na cały świat.

Oczywiście sporo pomogły w tym chińskie władze, które w sposób typowy dla autorytarnych reżimów początkowo próbowały wszystko "zamieść pod dywan", a lekarzy, którzy ostrzegali, uciszały.

Porównanie z SARS - fakt, że SARS jest znacznie bardziej "zjadliwy" (umieralność rzędu 10 procent) - ale ma znacznie krótszy okres wylęgania (5-6 dni) i znacznie mniej przypadków "łagodnego przechodzenia", dzięki czemu znacznie łatwiej go zatrzymać zanim się "rozlezie". Między innymi dlatego choć COVID-19 jest znacznie mniej "zjadliwy" (umieralność rzędu 3 proc.), zabiera znacznie większe żniwo.

Porównaj sobie: SARS-em w ciągu 8 miesięcy trwania epidemii zaraziło się koło 8 tys. osób, zmarło bodaj niecałe 800. Natomiast COVID-19 to 8 tys. zarażonych i 170 zgonów w ciągu pierwszego miesiąca.

Obecnie (czyli w ciagu trzech / czterech miesięcy) mamy na świecie 170 tysięcy zarażonych i ponad 6,5 tys. zmarłych.

Jest różnica?

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

18-03-2020 21:17

Plan jest taki:

- dzwonisz do kolegi
- idziecie do pubu
- pijesz, jesz, gadasz
- wracasz do domu i okazuje sie ze wszystko jest tak samo jak bylo przed clickbaitwirusem ;-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

18-03-2020 21:20

Co do zaraźliwości zgoda powiem więcej, że korone ma lub miało DUŻO więcej ludzi i śmiertelność jest na poziomie 1% a nie 3 wg badań grupy naukowców o jakich dzisiaj czytałem. mogę podesłać linka jak nie wierzysz w każdym razie śmiertelność liczy się inaczej niż media nie jest to ilość potwierdzonych przypadków przez zgony. A jeśli idzie o liczby to koronawirus do wspomnianego głodu się nawet nie zbliży. Same liczby nie świadczą dla mnie o tym jak wydarzenia winny się toczyć i jak ludzie powinni do nich podchodzić i na nie reagować. Mi chodzi o sam wpływ na człowieka i ten wirus pomimo szybkiego rozprzestrzeniania nie "zasłużył" na aż taki chaos ogólnoświatowy...poza tym ludzie którzy na to umierają ich wiek i stan to na grypę też by zeszli...niestety
Ostatnio zmieniony 18-03-2020 21:24 przez hellraiser23, łącznie zmieniany 1 raz.

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

18-03-2020 21:22

xPaJaCx pisze:Plan jest taki:

- dzwonisz do kolegi
- idziecie do pubu
- pijesz, jesz, gadasz
- wracasz do domu i okazuje sie ze wszystko jest tak samo jak bylo przed clickbaitwirusem ;-)


Clickbaitwirus...dobre idealnie pasuje do obecnych czasów ;-)

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

18-03-2020 23:01

Serio ?/ wychodzenie teraz z domu nie jest dobrym pomysłem , zresztą wszędzie jest policja i legitymuje jak ktoś jest poza domem, ja pracuje w zamkniętym pomieszczeniu, ale wystarczy że wyjdę po pracy na zewnątrz to widać grupy młodych ludzi jakoby mieli wakację, a to kwarantanna jest, jeżeli ludzie nie zachowają powagi sytuacji to może być tylko bardzo źle, zobacz również prorocze objawienia Maryi, które o tym mówią, o zarazie z chin, która zawładnie ludzkością a zbawienii zostaną tylko Ci którzy do końca pozostaną w wierze...

hellraiser23
Posty: 34
Rejestracja: 05-03-2019 16:13

19-03-2020 00:03

rafi23 pisze:Serio ?/ wychodzenie teraz z domu nie jest dobrym pomysłem , zresztą wszędzie jest policja i legitymuje jak ktoś jest poza domem, ja pracuje w zamkniętym pomieszczeniu, ale wystarczy że wyjdę po pracy na zewnątrz to widać grupy młodych ludzi jakoby mieli wakację, a to kwarantanna jest, jeżeli ludzie nie zachowają powagi sytuacji to może być tylko bardzo źle, zobacz również prorocze objawienia Maryi, które o tym mówią, o zarazie z chin, która zawładnie ludzkością a zbawienii zostaną tylko Ci którzy do końca pozostaną w wierze...


Ja jednak w obecnej sytuacji opierałbym się na nauce i badaniach a nie mitologii chrześcijańskiej....

Awatar użytkownika
Ent3x
Moderator
Posty: 495
Rejestracja: 03-05-2010 09:30

19-03-2020 09:18

A ja opierałbym się na tym, że ten temat dotyczy twórczości muzycznej Rafała, nie dywagacji na temat COVID-19 (szkoda, że zielony kolega tego nie widzi).

Chcecie wymienić swoje poglądy, załóżcie jakiś temat w Hyde Parku i bawcie się do woli, aby kulturalnie.

Zamknę temat - Rafał jeżeli chcesz załóż inny z tym utworem - wtedy ten zostanie przeniesiony.

Wróć do „Wasza twórczość”