Minifest696
Posty: 1
Rejestracja: 13-02-2019 08:53

18-10-2019 10:38

Jakiś czas temu w mojej gitarze klasycznej pękła struna. Mój tata ją wymienił (ja jeszcze nie umiem wymieniać strun). Niestety od tego czasu ilekroć gram jakieś akordy to struny tak dziwnie brzęczą. Dodam, że moja gitara była już strojona kilka razy, ale to nie pomogło - struny nadal brzęczą.

Co powinienem zrobić? :-(

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

18-10-2019 11:01

Dobrze rozumiem, że wymieniona była tylko jedna struna? Ja jestem zdania, że zawsze lepiej wymieniać kompletami, bo nawet jeśli dasz tą samą grubość to i tak jest różny stopień zużycia, czasem różnice między producentami i to może mieć wpływ na naprężenia.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

18-10-2019 12:15

Minifest696 pisze:Jakiś czas temu w mojej gitarze klasycznej pękła struna. Mój tata ją wymienił (ja jeszcze nie umiem wymieniać strun). Niestety od tego czasu ilekroć gram jakieś akordy to struny tak dziwnie brzęczą. Dodam, że moja gitara była już strojona kilka razy, ale to nie pomogło - struny nadal brzęczą.

Co powinienem zrobić? :-(


Pewnie trzeba zrobić regulację gryfu. Polecam oddać gitarę na przegląd do lutnika, to nie jest wielki koszt, a dobrze ustawiona gitara to miód dla palców.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”