Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

25-02-2018 23:26

Witam wszystkich!

Powoli przymierzam się do wymiany smartfona na jakiś nowszy model. Jest kilka firm w które celuję, a jedną z nich jest LG. Planowałem zakup Q6, ale ten model nie posiada diody powiadomień, która w moim przypadku musi być obecna. Wpadł mi w oko LG G5, ale tutaj mam w głowie taki dziwny mindfuck, ponieważ chodzi o ceny.
Tu prawie 1600:
https://saturn.pl/telefony-i-smartfony/ ... g-g5-tytan

Tu 900:
https://www.euro.com.pl/telefony-komork ... nowy.bhtml

Skąd ta różnica? Przecież to prawie połowa ceny. Nie widzę by czymkolwiek się różniły, a nie chcę też popełnić jakiejś gafy przy zakupie. Prawdopodobnie zamawiałbym z dostawą do domu, więc wolę się upewnić. Pytanie więc brzmi: Skąd tak wielki rozrzut cenowy?
Wiem, że niektóre sklepy są droższe od innych i Saturn do tych tanich nie należy, ale ten rozstrzał wygląda podejrzanie. Znalazłem też G5 za 850 w sklepie m-electro, ale prawdę mówiąc nigdy o tym sklepie nie słyszałem.

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Edit.

Zauważyłem właśnie, że cena tego tańszego jest taka z powodu akcji "wyprzedaż rocznika 2017", która kończy się za 2 dni, ale nie wiem czy to powód by aż tak schodzić z ceny.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

25-02-2018 23:51

Ten tańszy to nie LG G5 tylko LG G5 SE. Ma słabszy procesor i mniej RAMu i pewnie coś tam jeszcze.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

26-02-2018 13:49

Osobiscie nie pchałbym się juz w "markowe" fony - chińczyki i tak maja te same albo i lepsze flaki niż flagowce, a są tańsze o połowe i mniej boli ewentualne uszkodzenie. Xiaomi już na dobre weszło na rynek i nie trzeba sie martwić serwisami na wysyłkę w Hongkongu.

Żona teraz wzięła w przedłużeniu X4, ktory i tak jest podobno wersją budżetową, a jest ok.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

26-02-2018 17:02

A to już kumam. Wielkie dzięki. :)

Ze smartfonami jest tak, że w całym swoim życiu miałem tylko trzy, czyli 2 LG i teraz huawei, który mnie czasem doprowadza do szału. Musi, ekran nie jest tak czuły jak bym chciał, bo czasem niektóre jego fragmenty nie łapią, a w dodatku czasem się wiesza. To jest Huawei Y6 Pro. Zastanawiałem się nad chińczykami i nadal to robię. Szczególnie celuję właśnie w Xiaomi i w Neffosa. Chodzi też o to, że poza użytecznością zależy mi też na samym wyglądzie, a telefony od LG są po prostu piękne jak dla mnie, i sam mam też z nimi dobre wspomnienia, bo nigdy nie miałem z nimi problemu. Zastanawiam się też nad G4, który pomimo wieku nadal jest całkiem interesujący. Ale jeśli chodzi o chińczyki to to jest interesujący trend, bo one zawsze były tanie, a w ostatnim czasie okazało się, że pomimo niskiej ceny są one bardzo solidne.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

26-02-2018 17:31

Sam niedawno zmieniałem telefon, więc przeczesywałem różne fora i opinie i zdecydowałem się na Xiaomi. Marka mimo upływu czasu zbiera pozytywne opinie co do jakości, a nie ma też co przeinwestowywać w telefon, bądź co bądź za 2-3 lata i tak to co kupi się teraz będzie już nieco przestarzałe i warte 2-3 razy mniej. Jedyny ból jest taki że teraz wszystko ma wyświetlacze 5'' i wzwyż, mniejsze matryce to albo budżetowe rozwiązania nołnejmów, albo "biznesowe" renomowanych marek za znacznie wyższą kwotę.
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
semo44
Posty: 0
Rejestracja: 22-03-2018 20:33

25-03-2018 13:31

Ja to się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię. Potrzeba całego życia, aby ją przeżyć, ale niekiedy można ją opowiedzieć w niespełna godzinę.

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

25-03-2018 13:33

To po wuj piszesz?

EDIT: Jak zobacze w stopce reklamę, to leci całe konto.

Awatar użytkownika
hazja
Posty: 0
Rejestracja: 18-03-2018 21:58

25-03-2018 19:28

Zawsze trzeba sprawdzać parametry telefonów. Niby nazwa bardzo podobna, a różnica kolosalna.
Zadowolenie wywołuje nudę, to jedna z paskudnych tajemnic świata

simon7
Posty: 1
Rejestracja: 30-09-2018 18:43

30-09-2018 19:06

Jak jak widzę niską cenę, to zawsze dokładnie czytam opis. Na alle często jest, że telefon niby nowy, a w treści aukcji "odnowiony". Dwa, że nieraz podróby są sprzedawane z Chin. Co do Euro RTV, to ostatnio faktycznie mają dobre ceny, choć ostatnio ceny odkurzaczy ponieśli o 100zł, żeby później obniżkę - 100zł zrobić. Trzeba wszędzie uważać.

Kalandy
Posty: 0
Rejestracja: 09-07-2019 12:30

16-08-2019 15:17

Jeśli chcesz kupić smartfon w przystępnej cenie, to najlpiej uzywany. Wejdź na https://www..pl/
i przegladaj ogłoszenia

Bez reklamy stron internetowych, proszę - moderator

Wróć do „Hyde Park”