Roman133
Posty: 2
Rejestracja: 16-04-2016 15:41

20-06-2019 16:54

Witam,

Czy to normalne na początku że podczas uczenia się bicia gitarowego jak zwiększam bicie z 60 na np 90 uderzeń metronomu, to po 3-4 uderzeniach strun kostka zaczyna mi się ześlizgiwać z palców?

pozdrawiam

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

20-06-2019 20:21

Niby może być normalne bo jeszcze nie masz wprawy, ale mnie np. też robi różnicę profil i materiał kostki. Te najtańsze z plastiku potrafią być dosyć śliskie. Ostatnio bardzo mi przypasowała taka z drewna egzotycznego od Turkowiaka. Ona ma takie nawiercenia, które poprawiają trzymanie i bardzo pewnie to leży mimo, że samo drewno jest wykończone niemal na połysk. Także może poeksperymentuj, kostki nie są drogie.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-06-2019 20:52

Roman133 pisze:Witam,

Czy to normalne na początku że podczas uczenia się bicia gitarowego jak zwiększam bicie z 60 na np 90 uderzeń metronomu, to po 3-4 uderzeniach strun kostka zaczyna mi się ześlizgiwać z palców?

pozdrawiam


Normalne. Jak się nauczysz, będziesz już grał, to... też Ci będzie czasem wypadać, ale już nie tak często. Tak to już jest z kostkami. Rodzaj kostki nie bardzo ma wpływ na to, chyba że będzie pokryta klejem. Natomiast po pewnym czasie grania różnymi dojdziesz którą gra Ci się najfajniej. Ja mam takich kilka rodzajów - od Bog Stubby (bardzo gruba, sztywna kostka) do sygnaturek Petrucciego (mała - jak chcę zagrać kawałek, w którym flażolety wymuszone grają i duża, jak dużo biegam po strunach). Mam też miękką kostkę, której używam do grania akordowego na akustyku. I każdego z tych rodzajów kostek mam minimum 10 sztuk zawsze, bo podłoga je zjada, gdy tylko któraś upadnie ;-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”