Slashinio02
Posty: 1
Rejestracja: 18-03-2019 17:07

18-03-2019 17:27

Hej hej! Chcę sobie kupić gitarę elektryczną do powiedzmy 800 PLN raczej zastanawiam się nad uzywaną. Stratocaster raczej odpada bardziej interesują mnie lp lub super straty. Jak byście znależli coś w zestawie to bardzo bym prosił o podesłanie. Dzięki!

TypekZyGitarommm
Posty: 41
Rejestracja: 15-11-2018 18:45

13-06-2019 08:31

Super straty: Corty z serii X (ale x1 i x2 lepiej omijaj szerokim łukiem). np. Cort x3, lub kx5, co jest bardzo dobrą opcją, ale jest droższy od x3.
Washburny z serii x, rx oraz wi.
Samick ic1 lub droższy ic10. To wszystko są gitary do metalu dla początkujących.

LesPaul, tu trudniej znależć coś dobrego w niskiej cenie. Czasem znajdzie się Epiphone LP special 2, ale często ma szumiące przetworniki a progi szybko się ścierają. Niektóre Corty są LP, np Cort Cr256, ale z nim nie jestem obeznany.

Jeżeli nie chcesz stratocastera to sugeruje że interesuje cię cięższa muzyka. Jednak Yamaha pacifica 112 ma jeden przetwornik humbucker, więc nada się. Wielu uważa ją za najlepszą tanią gitarę, ale to jednak kwestia brzmienia, stratocastera jest bardzo chrakterystyczne nawet z tym humbuckerem.

Jeżeli któraś szczególnie cię interesuje to pisz, opowiem bardziej szczegółowo ;-)

Wróć do „Gitary elektryczne”