matreusz
Posty: 27
Rejestracja: 12-01-2018 18:02

10-03-2019 19:55

Nie miałem wcześniej styczności, a czytałem, że wzmacniacze cyfrowe różnie działają z efektami. Jak kupie sobie taki Boss DS1 jakoś to razem zadziała?
Mam Fender GT40
Ostatnio zmieniony 21-04-2019 12:47 przez matreusz, łącznie zmieniany 2 razy.

matreusz
Posty: 27
Rejestracja: 12-01-2018 18:02

21-04-2019 12:45

Dalej mnie to ciekawi, jakby ktoś znał odpowiedź.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

21-04-2019 13:17

Jakoś zadziała. Jak zawsze i jak wszystko. Jeśli pytasz czy będzie dobrze brzmiało, to ja Ci powiem, że jak Cię znam, jak znam Twoje preferencje, Twój gust i Twoje ucho, tak oczywiście skąd mam wiedzieć czy Ci to będzie pasowało? Nadal, niezależnie od tego ile razy zadasz to pytanie, tyle razy nikt Ci na nie nie odpowie, bo skąd ktokolwiek poza Tobą ma wiedzieć czy coś Ci zabrzmi dobrze, czy nie? Zastanów się...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

matreusz
Posty: 27
Rejestracja: 12-01-2018 18:02

21-04-2019 13:32

Moim zdaniem moje pytanie dalej ma sens. Nie pytam czy mi się spodoba, tylko czy podłączanie efektów do wzmacniaczy cyfrowych daje podobny efekt jak podłączanie ich do innych wzmacniaczy, czy może jest z tym jakiś problem.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

21-04-2019 15:19

Nie ma żadnego problemu. Każdy wzmacniacz cyfrowy można ustawić "na czysto", a jeżeli ktoś pisze, że to się nie da, to znaczy, że nie umie tego zrobić.
Kwestia, czy Tobie się to będzie podobało jest w dalszym ciągu kwestią otwartą.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

21-04-2019 20:51

Odpowiedź brzmi - to zależy. Jakieś proste modulacje powinien ogarnąć, natomiast przy większych może się już "gubić" - w sensie np. pojawią się nieoczekiwane zmiany w dźwięku bo oprogramowanie sobie nie poradzi ze zmodyfikowanym sygnałem. Raczej mało kto używa tanich wzmacniaczy modelowych z analogowymi kostkami. Wyjątek stanowią wzmacniacze z serii Boss Katana - te ponoć bardzo dobrze znoszą dodatkowy osprzęt. Tak czy inaczej, mam ten wzmacniacz (GT40) i ograniczam się do tego co wbudowane. Jeśli będę kiedyś chciał pójść o krok dalej to raczej wymienię podłogę.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

22-04-2019 08:46

Karls pisze:Odpowiedź brzmi - to zależy. Jakieś proste modulacje powinien ogarnąć, natomiast przy większych może się już "gubić" - w sensie np. pojawią się nieoczekiwane zmiany w dźwięku bo oprogramowanie sobie nie poradzi ze zmodyfikowanym sygnałem. Raczej mało kto używa tanich wzmacniaczy modelowych z analogowymi kostkami. Wyjątek stanowią wzmacniacze z serii Boss Katana - te ponoć bardzo dobrze znoszą dodatkowy osprzęt. Tak czy inaczej, mam ten wzmacniacz (GT40) i ograniczam się do tego co wbudowane. Jeśli będę kiedyś chciał pójść o krok dalej to raczej wymienię podłogę.


Znów powtarzasz bzdury wyczytanie w internecie, a nie swoją wiedzę...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

22-04-2019 09:08

Karls pisze:Odpowiedź brzmi - to zależy. Jakieś proste modulacje powinien ogarnąć, natomiast przy większych może się już "gubić" - w sensie np. pojawią się nieoczekiwane zmiany w dźwięku bo oprogramowanie sobie nie poradzi ze zmodyfikowanym sygnałem.

A niby skąd oprogramowanie ma wiedzieć, czy sygnał jest zmodyfikowany, czy nie?
Karls pisze:Wyjątek stanowią wzmacniacze z serii Boss Katana

Nieprawda. Marshall CODE ma możliwość wyłączenia wszystkich emulacji, zarówno preampu, jak i końcówki mocy oraz kolumny głośnikowej. Cały sygnał jest wtedy obrabiany w torze analogowym. Sprawdziłem to z kostkami modulacyjnymi, sprawdziłem z metalowymi - działa bez zarzutu. Sprawdziłem również bez wyłączania emulacji, oczywiście na czystych kanałach i też nie miałem żadnych zastrzeżeń.
Karls pisze:ponoć

Jak rozumiem nie wiesz tego, tylko gdzieś usłyszałeś,bądź przeczytałeś...
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

22-04-2019 14:12

jpk pisze:Nieprawda. Marshall CODE ma możliwość wyłączenia wszystkich emulacji, zarówno preampu, jak i końcówki mocy oraz kolumny głośnikowej. Cały sygnał jest wtedy obrabiany w torze analogowym. Sprawdziłem to z kostkami modulacyjnymi, sprawdziłem z metalowymi - działa bez zarzutu. Sprawdziłem również bez wyłączania emulacji, oczywiście na czystych kanałach i też nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Na GT też możesz powyłączać co się da, źle mnie zrozumiałeś. Po prostu z doświadczenia wiem, że ten wzmak bardzo podbija wszelkie zakłócenia i szumy i na tej podstawię sądzę, że niektóre analogowe efekty (szczególnie przester) zrobią z niego takie szumidło, że nie będzie sensu się w to bawić. Ale oczywiście zaryzykować można, np. pożyczyć kostkę od kolegi i zobaczyć jak działa. Albo podjechać do muzycznego ze sprzętem, zwykle pozwalają przetestować. Przynajmniej mnie nigdy nie robili problemu żeby sprawdzić czy to instrumenty czy akcesoria. W każdym razie w ciemno bym nie kupował.

6nt pisze:Znów powtarzasz bzdury wyczytanie w internecie, a nie swoją wiedzę...

Może być pomógł koledze? Wiesz, narzekać to każdy akurat umie :-) .
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-04-2019 08:54

Otóż właśnie pomagam - wskazuję kto głupoty pisze jak zwykle i kogo ma nie słuchać. To lepsze niż powielanie tych głupot i wprowadzanie w błąd.

Karls - naprawdę skup się na graniu, ogrywaniu sprzętu, słuchaniu tych bardziej doświadczonych (i nie pisze tu o sobie). Przyjdzie czas, że nabierzesz wiedzy, doświadczenia - wtedy Twoje rady będą miały jakiś sens. Powtarzanie internetowych opinii naprawdę kolegom szukającym rzetelnej informacji szkodzi. Co więcej - powtarzając tezy nieprawdziwe, powodujesz, że ich zasięg rośnie, a powtórzona 10 razy bzdura wprowadzi w błąd 10 razy więcej ludzi...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

23-04-2019 15:59

A powinieneś, bo 6nt akurat ma dość dużą wiedzę. I poniekąd wniósł coś bardziej konstruktywnego niż Ty. Nie atakuję, piszę z mojej perspektywy :)

A co do wątku, to tak jakbyś nie mógł łączyć multiefektów, ktore są cyfrowe z analogowymi kostkami, niby czemu? Ja sam używam analogów do przesterów i multi do modulacji/symulacji i jakoś to działa.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

23-04-2019 16:43

.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”