kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

17-04-2019 18:09

Mam mini combo laneya (Mini St Lionheart). Po podłączeniu telefonu (Lenovo K3 Note z custom romem) firmowym kablem mam spore opóźnienia.

Co powoduje opóźnienia - oprogramowanie, czy podzespoły telefonu? Mogę na tym Lenovo zainstalować inny ROM, ale czy to coś zmieni? Próbowałem używać Meizu Pro 7 Plus, ale jest tak samo.

Czy ktoś ma takie combo, używa LSI i nie ma opóźnień? Jaki telefon? Jaki system? Jaka nakładka?

tigermetal
Posty: 1
Rejestracja: 18-04-2019 09:37

18-04-2019 09:43

Cześć, projektant Tonebridge tutaj.
Niestety opóźnienie to zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Deweloperzy Androida pracują nad rozwiązaniem programowym, które zmniejszy opóźnienia (tak mówią) i być może, niezależnie od sprzętu, opóźnienie zniknie na urządzeniu. Do tego czasu robiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić, aby pozbyć się opóźnienia. Smutne ale prawdziwe.

Jeśli chodzi o rozwiązanie, urządzenia z systemem iOS mają prawie zerowe opóźnienie - najlepszą poradą jest uzyskanie iPhone'a lub iPada (starsze modele mają taką samą cenę jak modele z Androidem). Nie mogę powiedzieć tego samego o Androidzie. Istnieje ponad 15 000 modeli telefonów, a w tym samym modelu istnieje również różnica sprzętowa, więc nie możemy powiedzieć, która z nich będzie dobrze działać.

kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

18-04-2019 16:52

Dzięki za informacje!

Swoją drogą przetestowałem kilka różnych custom romów. Na większości buffer size jest 1024. Tak jest z cyanogenmod 13, viperem, jakimś miui, AOKP.

Teraz zainstalowałem Dot Os i pokazał mi buffer size 256. Efekt oczywisty - opóźnienia nadal są, ale znacznie, znacznie mniejsze.

Mam jeszcze kilka romów do przetestowania, jak skończę, dam znać który okazał się najlepszy.

No i zastrzegam, że informacje dotyczą konkretnych romów dla mojego telefonu. Skoro opóźnienie zależy również od sprzętu, to nie wykluczone, że przy innym modelu telefonu łatwiej będzie znaleźć rom, który będzie działał zadowalająco.

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

19-04-2019 15:50

po co kombinować? napisali na górze: kup se iphona i po kłopocie.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

19-04-2019 21:35

A jest sens? Chodzi mi o to, czy ten Tonebridge brzmi jakoś czy to zabawka dla mało wybrednych co do jakości dźwięku?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

20-04-2019 00:13

@acoto
I tak pewnie zrobię, kupię iPada - tym bardziej, że córka ma pianino Rolanda i na żadnym telefonie, który mamy w domu nie działa ich firmowa apka (z iPadem ponoć działa dobrze). Niemniej - raz: lubię znać opcje, dwa: innym może się przydać. Sam odkopałem na tym forum cholernie dużo informacji, czasem sprzed kilku lat. Pisanie mnie nie boli, a jeśli komuś to się kiedyś przyda - hurra!

@Karis
To zależy.
Jeśli jesteś utalentowany/-a i bardzo zaawansowany/-a - to i tak to nie jest dla Ciebie. Kupisz pewnie lampowy wzmacniasz, kilka efektów, poświęcisz parę godzin i do konkretnej piosenki sam/-a sobie dobierzesz ustawienia.
Jeśli jesteś lajkonikiem, początkującym, albo zdolnym ale leniwym - zachwycisz się tym, że jednym kliknięciem zmieniasz brzmienie comba na chyba dokładnie takie, jakie ma artysta X w piosence Y.

Gram hobbystycznie, jestem żonaty, dzieciaty, talent mam przeciętny, ucho dość tępe, a zależy mi na tym, żeby czas, który mam na granie wykorzystać maksymalnie efektywnie. Dzięki takim aplikacjom, jak Tonebridge nie muszę kupować wzmacniacza najwyższej klasy i mogę zapomnieć o uczeniu się jak ustawić combo - po prostu klikam i mam brzmienie (dla nie wprawnego ucha) bardzo podobne do tego, co akurat mam na myśli :) Resztę czasu poświęcam na samo granie. Do tego zadowalam się najtańszym typem comba, apka nadrabia za sprzęt i moje umiejętności. Oszczędzam masę czasu i pieniędzy. Dla mnie - bomba!

Odpowiadając wprost na Twoje pytanie - nie jestem wybredny co do jakości dźwięku (do tego: nie chcę poświęcać czasu na uczenie się jak ustawić brzmienie wzmacniacza) i uważam Tonebrigde za świetną zabawkę. Jaka jest wartość tej aplikacji dla zaawansowanych i wybrednych musisz spytać kogoś innego.

A jeśli jesteś z Wielkopolski, albo bywasz w okolicach Poznania, to chętnie dam Ci do testów tanie combo i telefon z Tonebridge :)

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”