Weronix

08-04-2019 13:13

Cześć,polecacie jakieś struny do gitary klasycznej? Nie jestem obeznana w tym temacie a doszłam do wniosku,że w końcu trzeba je wymienić;D

Grzewho

10-04-2019 10:58

Witaj

Faktycznie lepiej by było gdybyśmy wiedzieli jaką masz gitarę.
Generalnie zasada jest taka że do gitar ze świerkowym topem (świerkowa sklejka) zakładamy struny ciemniej brzmiące np. z rektyfikowanego nylonu.
Do gitar z topem cedrowym jaśniej brzmiące czyli nylon lub carbon.
Jeśli chcesz konkretnie jakie struny to napisz jaką masz gitarę.

pozdrawiam

Weronix

12-04-2019 09:32

Grzewho pisze:Witaj

Faktycznie lepiej by było gdybyśmy wiedzieli jaką masz gitarę.
Generalnie zasada jest taka że do gitar ze świerkowym topem (świerkowa sklejka) zakładamy struny ciemniej brzmiące np. z rektyfikowanego nylonu.
Do gitar z topem cedrowym jaśniej brzmiące czyli nylon lub carbon.
Jeśli chcesz konkretnie jakie struny to napisz jaką masz gitarę.

pozdrawiam
Witam,model gitary to MARTINEZ MTC080PPB,pozdrawiam.

Grzewho

12-04-2019 23:22

Hej
Wobec topu nieokreślonego "sklejka lutnicza" zalecałbym struny ciemno brzmiące po redukcjach budżetowych wyłaniają się:
D'Addario EJ29, EJ30, EJ31. Odpowiednio miękkie, normalne i twarde.
Zachęcam do używania naciągów twardych. Struny są grubsze - głośniej brzmią (czyli ładniej:) Często maskują mankamenty tanich gitar tzn- np. brzęczenie o progi. Przy tej samej głośności co naciągi bardziej miękkie mają mniejszą amplitudę drgań (to dlatego).
Kosztują ok 35 pln.
pozdrawiam

jeszcze jedno - zanim założysz twardy naciąg sprawdź czy nie odrywa się podstawek (wydaje mi się że ta gitara nie jest najwyższej klasy). Czyli najlepiej po zdjęciu strun (aby nie dostać którąś w oko) spójrz od tyłu pudła czy między pudłem i podstawkiem nie ma szczeliny (można spróbować wsadzić paznokieć).
Można jeszcze zobaczyć czy nie odkleił się gryf czyli odwracamy gitarę otworem od się i szukać szczeliny między pudłem i stopką gryfu. powodzenia

Wróć do „Struny do gitary klasycznej”