notavillain
Posty: 1
Rejestracja: 24-03-2019 23:30

25-03-2019 14:38

Cześć,
Na akustyku gram od roku i chciałbym dorzucić do mojej kolekcji Les Paula.
Oczywiście raczej interesują mnie używane.
Mój budżet wynosi ~800 zł, co byście polecili w tej półce cenowej?


PS.
Co sądzicie o semi hollow body, bo znalazłem coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/gitara-elektr ... 84c65a2110
i zastanawiam się czy warto kupować. Z tego co słyszałem tanie hollow body nie są raczej tego warte.

Z góry dzięki.

xGrahir
Posty: 6
Rejestracja: 03-02-2019 22:43

25-03-2019 23:41

Jak chcesz Les Paula w tej cenie to rozsądnie będzie wybrać Vintage V100. Używkę spokojnie wyrwiesz w tej cenie. Ewentualnie jakiegoś Epiphona, ale Vintage będzie raczej lepszy.

kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

05-04-2019 22:00

Też widziałem to ogłoszenie. Przeszukałem forum, żeby dowiedzieć się czegoś o firmie Harley Benton. Znalazłem kilka postów, z których wywnioskowałem, że nie jest to jakaś uznana marka, ale jak na "noł nejma" zaskakuje dobrą jakością. Szczegółów brak. Raczej wskazanie, że "ostatnio ta firma zaskakuje", czy że ostatnio pojawia się sporo pozytywnych recenzji.

Sam rozważałem ten konkretny egzemplarz, ale za daleko mam, żeby podjechać i pograć na nim.



A z tego co Ty słyszałeś, hollow body nie są czego warte?

Od wczoraj jestem posiadaczem tego typu gitary. Nie jestem ani obiektywny, ani wiarygodny specjalista, ale nie jest to najwygodniejsza gitara świata - duże pudło, kanciate, gryf wydaje mi się szeroki, wymaga ode mnie określonej pozycji przy graniu. No takie tam drobnostki. Niemniej - ja jestem zachwycony, bo mam gitarę wymarzonej firmy, nówkę sztukę nieśmiganą. Do tego pięknie wygląda. Chciałbym umieć grać bluesa - nie umiem, ale gitara nadrabia za mnie wyglądem :p



Niedawno na OLX pojawił się Cort CR250, dokładnie za 800 zł, w Poznaniu.
https://www.olx.pl/oferta/gitara-elektr ... 2a3d6f7dea

Rozmawiałem z właścicielem. Stan wizualny ponoć igła. Gość sprzedaje, bo krótko po zakupie (z drugiej ręki) przesiadł się na gitarę basową. Podobnie było z poprzednim (pierwszym) właścicielem - kupił dla syna, ale jakoś tak nie złapał bakcyla.

Nie potrafię Ci powiedzieć, jak wypada ten Cort w porównaniu z Epiphone, czy Vintage V100, ale jeśli w ogłoszeniu nie ma przekłamania, to cenowo wypada znacznie korzystniej, niż wszystko inne, co w ostatnich tygodniach trafiło na portale - 2/3 ceny nowego to naprawdę okazja.

Przeszukaj forum żeby upewnić się, czy ten model w ogóle ma sens brać pod uwagę, ale wydaje mi się, że jest tu kilku zadowolonych.

Ostatecznie - jeśli będziesz zdecydowany na ten konkretny egzemplarz, to mam do tego gościa 30 min drogi. Mogę podjechać i zobaczyć, czy to działa, sprawdzić ew uszkodzenia - ALE decyzja musi być Twoja, ja nie chcę ponosić żadnej odpowiedzialności. Po koleżeńsku mogę po prostu zobaczyć i sprawdzić na ile umiem (a specem żadnym nie jestem).

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”