WarDark
Posty: 1
Rejestracja: 17-02-2019 19:23

17-02-2019 19:27

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum (mam nadzieję, że w dobrym miejscu).

Do tej pory grałem dla siebie na Epiphone Nighthawk + Marshall MG101CFX + Line6 HD500X (moim zdaniem w swojej klasie cenowej bardzo dobry sprzęt - niedługo do sprzedania - stan jak ze sklepu).

Pojawiła się wreszcie możliwość wymiany gratów na lepsze.

Planuję kupić:
1. Fender American Elite Stratocaster EB OLP SSS.
2. Fender Super-Sonic 22 Combo Black.
3. Line 6 Helix Floor.

---------------------------
Uzasadnienie ;)

Zależy mi na jak najlepszym czystym kanale ale od czasu do czasu grywam cięższe klimaty w okolicach lżejszego metalu.

Testowałem w sklepie :
Fender American Elite Stratocaster w wer. SSS i HSS
oraz Fender American Professional Stratocaster w wer. SSS i HSS.

W wer. Professional przeszkadzają mi brumy - wiem, że są tacy co je lubią ;), ja nie, więc odpadły.

W Elite, chciałem początkowo w celu uzyskania mocniejszego sygnału wer. HSS, jako bardziej uniwersalną.
Jednakże po testach na żywo stwierdziłem, że na HSS nie jestem w stanie uzyskać takiej jakości sygnału Clean - to nie było to samo co na SSS, wyraźnie słyszałem różnicę, więc wybór mój padł na wer. SSS.

Wyszedłem z założenia, że przy pomocy HELIXA uda mi się uzyskać zadowalające cięższe brzmienia - proszę o uwagi jeżeli się mylę.

Testowałem 2 wzmacniacze:
1. Fender Hot Rod Deluxe IV.
2. Fender Super-Sonic 22.

Pierwszy wydawał się ok, dopóki nie podpiąłem się do 2, niestety dużo droższego.
Fender Super-Sonic 22 wg mnie brzmi świetnie na cleanie i coś mocniejszego też można na nim ukręcić, a wpinając Helixa w pętlę myślę, że powinienem uzyskać zadowalające cięższe brzmienia.
Fender Hot Rod Deluxe IV wydawał się w porównaniu z Fender Super-Sonic 22 (jak dla mnie) wyjątkowo zmulony, stłumiony.

Koniec uzasadnienia ;)
--------------------------------------

Proszę o uwagi dot. moich spostrzeżeń i dokonanego wyboru zestawu - wszelkie merytoryczne mile widziane, szczególnie od kolegów z doświadczeniem ale z pewnością większość piszących na tym forum, ma je zdecydowanie większe ode mnie.

Wróć do „Wasz sprzęt”