Jasnt
Posty: 13
Rejestracja: 12-11-2018 15:23

12-11-2018 15:37

Mam dylemat. Uczę się grać na mojej starej klasycznej gitarze 3/4 i chciałbym się przeżucić na elektryczną. Chciałbym grać hardrockową i metalową muzykę domowo i w zespole(który założyłem). Moglibyście midoradzić co kupić i czy najpierw się nauczyć?

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

12-11-2018 17:31

Nie do końca rozumiem - założyłeś zespół jak nawet nie umiesz grać? Poza tym nauki gry na gitarze uczysz się cały czas, zawsze znajdzie się nowy akord czy jakiś riff do zagrania. Nikt nie może stwierdzić, że już się na uczył, bo to jets proces ciągły.

Wracając do Twojego pytania - kup albo akustyk albo elektryk, bo gitara klasyczna to jest inna bajka, inna szerokość gryfu i w duże mierze po przesiadce będziesz musiał uczyć się od nowa. Jeśli masz skromny budżet, i chcesz teraz wydać max 300-400zł to akustyk jest tymczasowym wyjściem. Gryf jest w zasadzie identyczny jak w elektrykach więc nabyte na nim umiejętności bez problemu przeniesiesz na docelowy sprzęt. Fakt, akustyki są twardsze, naciąg strun jest większy ale ogólnie to zbliżona sprawa. Natomiast jeśli możesz wyłożyć chociaż około dwóch razy tyle (powiedzmy te 800zł) to już możesz poszukać używanego elektryka + interfejs audio do komputera. W tej półce cenowej lepiej nie pchać się we wzmacniacz, bo najtańsze kombo z drugiej ręki to przynajmniej z 400zł jeśli nie chcesz kupić zupełnej zabawki, więc na gitarę zostało by ci za mało by kupić coś innego niż szeroko krytykowany Squier Bullet, czy inne wyroby gitaropodobne.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Jasnt
Posty: 13
Rejestracja: 12-11-2018 15:23

13-11-2018 09:03

Dzięki. A zespołem to my się uczymy więc wiesz, próbujemy razem grać i tak się uczymy.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

13-11-2018 09:44

Panowie, oszczędźcie moje zęby - strasznie bolą jak się czyta tekst z tyloma i tak rażącymi błędami...

Ad rem - fajnie, że założyliście zespół. Wspólne granie to największa radocha i najlepsza motywacja. Jeśli chcesz grać gatunki rockowo-metalowe, to nie ma opcji - gitara elektryczna, nic innego. Ani klasyczna, ani akustyk nie zagrają (choć przy nagrywaniu w studio używa się czasem akustyków ze względu na charakterystyczny atak). Nauka, jak kolega wyżej napisał, cały czas. Codzienne ćwiczenia po około pół godziny popchną Cię do przodu. Oprócz tego granie - samemu w domu i z kapelą. Grajcie razem znane kawałki, coverujcie do bólu uszu, szukajcie własnych dźwięków, grajcie dla dziewczyn, sąsiadek i kolegów. Tak się rodzą "dorosłe" kapele. Powodzenia.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Jasnt
Posty: 13
Rejestracja: 12-11-2018 15:23

13-11-2018 09:54

Przepraszam za błędy. Mam dyslekcję i problemy z ortografią, i jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

13-11-2018 10:26

Spoko, pisz sobie tekst w MSWord i niech Ci poprawia błędy, będzie porządniej ;-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”