Ketrab
Posty: 3
Rejestracja: 06-11-2018 16:30

06-11-2018 17:40

Witam początkujących jak i zaawansowanych wioślarzy, mój pierwszy post na koncie tutaj i w sumie zaczynam zabawę z graniem na gitarze oraz jestem dosyć wybredny, uparty jak i zarówno skomplikowanym człowiek więc problem polega na tym, że mam do wydania 1500zł na wiosło i wzmaka...(i reszte ale to nieważne) spędziłem już tydzień prawie i w tym 2 dni wraz z nocą na szukaniu odpowiedniego wiosła i wzmaka a wpadłem z początku na Washburn'a RX12 po czym jak się okazało że mogę wydać więcej wylukałem(dokładnie) Cort'ę KX5 Katana(tyle że słabo z sprzedażą jej teraz więc KX100(ta sama cena i w ogóle)) taakże Vendetta 1.0 była przelukana no i gra jak ta Corta lecz napewno w czymś tkwi różnica + pomyślałem o używce Schecter'a Demon Diamond Series(bez 6 ani 7) i znalazłem za te 900zł wraz z case'em lecz tutaj jest kolejny problem bo gościu który ją posiada napisał że leżała 2 lata i się kurzyła a zdjęcia to potwierdzają i że trzeba zmienić struny(bo są zardzewiałe) więc myślałem żeby tu dać Elixirki Optiweb + wyregulować całkowicie gitare(gryf,mostek,akcje strun) również napisał że jak zagrał to śmiga i że nic nie trzeszczy aczkolwiek jak trzeba nowe struny kupić jak i wyregulować to wyjdzie z około 110zł za oby dwie rzeczy a więc z 900zł byłoby 1010zł przez co na samego wzmaka bym mógł przeznaczyć tylko 450zł a jak wiadomo wzmak równie bardzo ważna rzecz. A więc co do wzmaków to wypatrzyłem przyzwoitego Fender'a I V2(20W)(480zł) który ma masę efektów w sobie jak i do ściągania ale dokładając troszku więcej już starcza na takiego Line 6 Spider IV 30W(jakieś 640zł) lecz podobno on nie jest zbytnio przystosowany do Metalu(wiadomo po efektach będzie lepiej niż normalnie ale to już przecież nie to samo) Zapoznałem się również z Vox VT20+ który cene ma przyzwoitą bo 620zł (Używana ok.400zł). Więc nie wiem jakiego wzmaka wziąć bo nawet nie wiem jakiego wiosła będę używać :-/ .Również propozycji typu takie żeby stuningować coś gorszego żeby było lepsze jak i kupienie jakiś zapewniających poprawę dźwięk jak najbardziej dozwolone. Tyle czy to ma sens na takich gitarach i dla początkującego? Pomyślałem żeby może kupić nową gitare a wzmaka używanego ale dobrego do 600zł. A więc wzmak mógłby być za 800zł a używka 600zł tylko jaki wybrać bo nadal pustka denerwuje a ochota grania to pogłębia. :-( HMMM albo ten Schecter który by mnie wyniósł coś prawie 1010zł i wzmak używany albo Fender I V2????? chyba jeden z lepszych pomysłów(tak mi się wydaje chociaż)
ALE WSZYSTKO W CENIE 1500zł

Co do rodzai muzyki jaką chce grać to Metal(np. Metallica),thrash metal(np. Trivium),rock(np. Skillet), hard rock(np. Fight The Fury). Praworęczny. Grane będzie z początku w domu bo nowy i trzeba się nauczyć chwytów lecz w wakacje następnego roku będę raczej kupował coś koło 3k wiosło a wzmaka Bandita 112(za 1k ponad).
Uwzględnijcie to że jestem nowy ale szybko poszerzam wiedzę hehe.

jag
Posty: 116
Rejestracja: 25-12-2016 20:58

07-11-2018 17:27

Na Twoim miejscu kupilabym narazie akustyka skoro za kilka miesięcy będziesz mógł sobie pozwolić na droższy sprzet. Podstaw spokojnie sie można nauczyć a przynajmniej będziesz wiedział na co sie porywasz i czy w ogóle gitara to twoja pasja. Co więcej będzie Ci później łatwiej bo struny będą przyjemniejsze dla palców. Większość z forumowiczów zapewne ma oprócz elektryków gitarę akustyczna w swoich zasobach;)

Ketrab
Posty: 3
Rejestracja: 06-11-2018 16:30

07-11-2018 17:59

jag pisze:Na Twoim miejscu kupilabym narazie akustyka skoro za kilka miesięcy będziesz mógł sobie pozwolić na droższy sprzet. Podstaw spokojnie sie można nauczyć a przynajmniej będziesz wiedział na co sie porywasz i czy w ogóle gitara to twoja pasja. Co więcej będzie Ci później łatwiej bo struny będą przyjemniejsze dla palców. Większość z forumowiczów zapewne ma oprócz elektryków gitarę akustyczna w swoich zasobach;)


W tym rzecz, że chce zacząć od metalu a nie akustycznych... szybko się uczę a gitara stała się pasją tak, że aż wrze bo jak widze i słysze ludzi którzy grają to aż mnie ciarki przechodzą tak mi się to podoba...

Ketrab
Posty: 3
Rejestracja: 06-11-2018 16:30

07-11-2018 22:34

Jednak wybrałem Cort'ę KX100 Katana z Fenderem I V2, nie mogłem dłużej czekać heh może będzie dobrze a może źle poza tym to mój pierwszy zestaw więc i tak na bogato w sumie.

Temat do zamknięcia.

Wróć do „Gitary elektryczne”