Snow47
Posty: 12
Rejestracja: 01-10-2018 20:25

08-10-2018 16:09

Witam wszystkich.
mam gitarę akustyczną już kilka dni i chciałbym dostać jakieś rady co grać techniką figerstyle?
mogę dostać od was jakieś proste taby?

dodam, że typ muzyki obojętny. chcę po prostu nabrać jakiegoś doświadczenia

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

08-10-2018 16:42

Nie bardzo wiem, czy dobrze rozumiem twój wpis - uczysz się grać od kilku dni i od razu chcesz fingerstyle, który jest jedną z trudniejszych technik, raczej dla zaawansowanych?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

misjagitaraPL
Posty: 7
Rejestracja: 15-12-2018 21:07

15-12-2018 21:29

Na początek proponuję naukę podstawowych chwytów gitarowych, czyli C, E, G, D, A, A-moll, E-moll, D-moll. Następnie, po zapoznaniu się z podstawowymi akordami, zacznij uczyć się prostych piosenek. Wybierz utwór składający się z 2 lub maksymalnie z 3 akordów w stylistyce w jakiej najbardziej chciałbyś grać, np. "Whisky moja żono" Dżemu. Najlepiej jednak, jak wybierz kilka utworów i sprawdzisz, który wydaje ci się najprostszy do zagrania. W ten sposób ocenisz już na początku swoje predyspozycje i będziesz wiedział, jakie stawiać sobie wyzwania przy nauce kolejnego utworu. Tylko nie przesadzaj z ambicjami, bo łatwo w takim momencie o frustrację zamiast radości z grania.
Możesz też zajrzeć na mojego bloga, gdzie dzielę się wiedzą na temat nauki gry na gitarze, a pod tym linkiem znajdziesz konkretny wpis opisujący moje doświadczenia z tematu jak zacząć grać na gitarze - https://www.misjagitara.pl/jak-zaczac-grac-na-gitarze

CormacMc
Posty: 1
Rejestracja: 18-02-2019 17:54

18-02-2019 17:58

Nie porywaj się od razu z motyką na słońce :D Poprzedni komentujący ma dużo racji. Zacznij od podstaw, piosenek "ogniskowych", z czasem nauczysz się i fingerstyle.
Sprawimy, że Twoje wesele będzie jak z bajki! Nie tylko Wy będziecie zadowoleni, ale także wszyscy wasi goście! Zobacz, jak możemy Ci pomóc - http://podlatarnia.pl/ !

Awatar użytkownika
kecaj1603
Posty: 132
Rejestracja: 22-01-2012 14:39

24-02-2019 13:21

Chcesz się uczyć fingerstyle? Spoko. Ale nie na początku. Tzn możesz naukę ukierunkować w tą stronę ale jednak na początku podstawy.
Zacznij od rzeczy prostych. Najprostsze "pajączki" w różnych kombinacjach. Do tego powerchordy z dwóch dźwięków i najprostsze riffy/piosenki. Dalej dołóż sobie dwa najprostsza akordy E i A. Dalej ucz się kolejnych. Osobiście zawsze najpierw radzę rozruszać palce na najprostszych melodiach na jedną strunę czy rzeczach jak Seven Nation Army. Później brać sie za akordy i rzeczy trudniejsze. Wiem że wiele nauczycieli od razu uczy akordów ale wg mnie to jest strzał w stopę bo w wielu akordach musisz użyć wszystkich palcy lewej dłoni i dla początkującego może być to problemem. Power chord to tylko dwa dźwięki i jest dobrą rzeczą na początek żeby się "rozruszać" Co do fingerstyle to jako że zaczynasz to przede wszystkim zacznij od tego że basowe struny grasz kciukiem, a wiolinowe 1,2 i 3 palcem. Też nie bój się grać kostką.
Obrazek

brian66
Moderator
Posty: 166
Rejestracja: 04-06-2015 18:42

12-06-2019 14:54

Tutaj masz kanał z wieloma prostymi tabami na fingerstyle :) Od siebie dodam jeszcze, że warto grać z metronomem.
Ostatnio zmieniony 12-06-2019 17:26 przez 6nt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: reklama

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”