milkes
Posty: 2
Rejestracja: 02-08-2018 09:36

02-08-2018 10:49

Witam wszystkich,
Jako ze to moj pierwszy post to troche musze wyjasnic pare drobiazgow, wiec przepraszam za przydlugawy post.
Od dwoch lat ucze sie samodzielnie gry na gitarze w wolnych chwilach, bo takie mialem marzenie do spelnienia od lat I dopiero teraz sie przelamalem. Problem w tym ze moja przygode z gitara zaczalem od tego tytulowego elektryka, nie majac pojecia zadnego jak trzymac gitare, kompletne zero. Gra sie na niej bardzo trudno, nawet struny zmienilem na ciensze - bez wiekszego skutku. Stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych, czy ona jest naprawde taka trudna sama w sobie I sie nie nadaje dla poczatkujacego? Trzeba naprawde mocno dociskac struny zeby dzwiek nie byl przeklamany. Mysle nad wymiana na inna elektryczna, latwiejsza do grania. Co byscie polecili dla mnie? Cena mysle okolice 1000zl max bez pieca bo mam.

Po roku nauki na elektryku wpadla mi klasyczna z odzysku od ciotki bo nie potrzebowala I to jest obecnie moje glowne wioslo do nauki - jednak nie zagra sie na niej wszystkiego:) Druga sprawa to nie chce odwyczajac sie od waskiego gryfu.
Potem dostalem w prezencie od zony akustyka Yamaha F310, lecz problem jest w elektryku.
Czy byscie go wymienili na cos innego dla takiego amatora jak ja?

Na te chwile znam podstawowe akordy, potrafie zagrac proste piosenki na akordach w umiarkowanym rytmie na tyle ze nadazam za piosenka w tle, umiem cos tam zagrac na tabach np. Scorpions - When the smoke Is going down, czy 3 Doors down - Kryptonite. Poznalem proste tricki(np slide, hammer on etc.).
Takze na tyle ile sam jestem w stanie cos tam sie naumiec przez taki krotki okres czasu, ale dalej uwazam ze nic nie potrafie.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

02-08-2018 11:14

Trudno coś powiedzieć nie widząc instrumentu...
Z tego co piszesz wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobna jest nieprawidłowa regulacja krzywizny gryfu i wysokości mostka. Jedno i drugie powinno być dopasowane do konkretnych, używanych przez Ciebie strun.
Wybacz, że to napiszę, ale mam wrażenie, że ten problem jest podstawową bolączką większości początkujących gitarzystów. Brak tej podstawowej umiejętności najbardziej kojarzy mi się z rowerzystą, który nie potrafi samodzielnie ustawić wysokości siodełka i kierownicy... :-)
najlepiej pokaż tę gitar komuś, kto się na tym zna i niech przynajmniej zdiagnozuje problem.
Wady konstrukcyjnej gitary nie można, oczywiście wykluczyć, ale nawet biorąc pod uwagę, że jest to jeden z najtańszych modeli HB jest to wg mnie tak mało prawdopodobne, że na razie nie brałbym tego pod uwagę.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

milkes
Posty: 2
Rejestracja: 02-08-2018 09:36

02-08-2018 14:07

Dzieki za odpowiedz, co do strun to poczatkowo mialem 10tki(bo poprzeni wlasciciel lubil szarpac ostrzej za struny), a ja zmienilem sobie na 9tki liczac na to ze bedzie lepiej dla amatora - no I nie bylo.
Ok wiec to zrobie tak ze pokaze te gitare na "inspekcje" komus kto bardziej ogarnia ode mnie, bo prawde mowiac bawilem sie mostkiem metoda prob I bledow. Gitarke kupilem uzywana, wiec calkiem mozliwe ze ktos juz cos grzebal pod siebie. Poki co probowalem wyeliminowac szczeliny miedzy mostkiem a gryfem(mniejsza droga ktora musi pokonac struna zeby wydac dzwiek tym lepiej chyba), ale bez wiekszych sukcesow. Z ta krzywizna gryfu bede sie musial zainteresowac, czy przypadkiem tu nie lezy klopot. W kazdym razie dzieki I pozdrawiam :)

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”