metalXDD
Posty: 8
Rejestracja: 03-08-2017 15:16

30-12-2017 13:36

Witam
Za niedlugo kupuje gitare i do tego karte audie (Jackson JS22 Dinky Arch Top RW MB i Berringer UMC22). Chcialbym sie spytac czy inaczej sie stroi gitare elektryczna niz klasyka/akustyczna i jak sie stroi gitare na Drop D,B,A wysokie E niskie E?

Awatar użytkownika
HerrJakub
Posty: 35
Rejestracja: 04-05-2018 11:57

04-05-2018 12:26

Gitarę elektryczną stroi się dokładnie tak samo jak akustyczną lub klasyczną. Standardowe strojenie to strojenie w E. Można też stroić na inne sposoby - zależy jakich niskich dźwięków potrzebujesz. Najbardziej popularnym alternatywnym strojeniem jest drop D, które różni się od E tylko tym, że najgrubsza struna (E) strojona jest jeden ton niżej, czyli w D. Jeżeli jesteś początkujący, to nie ucz się grania w niestandardowych strojeniach - najpierw opanuj podstawy.
Ale pewnie już dawno o tym wiesz (można to też z łatwością znaleźć w internecie).
Mój projekt muzyczny Orbis Exterior (folk / rock / metal / experimental / homerecording):
YouTube | Facebook | SoundCloud
Będzie mi miło, jeśli ocenicie mój miks, tutaj link do tematu: Miks do oceny

niclas
Posty: 101
Rejestracja: 24-10-2016 15:46

31-07-2018 18:31

Każdą gitarę stroi się tak samo, a najlepiej mieć stroik z presetami dla różnych strojów. Polecam poczytać też ten tekst
https://muzyczny.pl/120_artykul_Strojenie-gitary.html

Wróć do „Gitary elektryczne”