gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

12-07-2018 19:23

Cześć,

spotkaliście się może z czymś co może być alternatywą dla Line6 Pocket Pod?
Szukam mobilnego wzmacniacza (najlepiej w formie Pocket Poda) który by miał wbudowany metronom.
Pocket Pod byłby idealny gdyby nie fakt, że nie ma metronomu, a ja nie chcę dodatkowych kabli...

pozdrawiam,
gozdek
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

h00jraq
Posty: 3
Rejestracja: 18-11-2017 23:54

26-07-2018 09:40

Co z Zoomem G3xn albo Bossem GT-1? Sam szukam czegoś mobilnego lepszego od PODa bo gram głównie na słuchawkach i nie chce mi się rozstawiać lapka, interfejsu etc...

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

26-07-2018 11:20

Ja Pocket POD zamieniłem na Boss BR80. To nie tylko alternatywa, ale dodatkowo mobilne studio nagrań, automat perkusyjny i totalny kombajn o jakości symulacji znacznie wyższej niż Pocket POD. Mały, poręczny - używam go nie tylko w podróży, ale i w domu stacjonarnie.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

26-07-2018 14:10

Czesc.
Zooma G3 mam. Nie o tego typu urzadzenie mi chodzi.
Szukam czegos co przypne do paska gitarowego i bede mogl z tym chodzic po calym domu cwiczac skale, pajaki itp. (Nie beda mnie ograniczaly kable).
Jakosc symulacji nie ma zaczenia, wazne aby byl metronom lub automat perkusyjny.

Znalazlem cos co sie nazywa PockRock, jest to klon Mooer Pogo. Posiada jakies proste presety oraz automat perkusyjny. Wada: na bateriach dziala podobno max 2h.

Boss BR80 to ciekawe urzadzenie - pierwszy raz sie z nim spotykam - dzieki za rekomendacje!
Jak wyglada praca na bateriach? Idealnie by bylo gdyby urzadzdnie mialo wbudowany akumulator z mozliwoscia ladowania przez usb.

Pozdr!
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

26-07-2018 16:16

Zobacz sobie na Mooer PE100
Wrzucam demko
https://www.youtube.com/watch?v=UfPZhwADWHk
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

26-07-2018 19:05

Dzięki za wskazówkę z tym Mooer PE100!
funkcje OK, jedynie szkoda, że nie ma wbudowanego akumulatora - poszukam info o tym ile czasu działa na bateriach.

pozdr!
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-07-2018 08:54

Jak chcesz poczytać o powszechnie dostępnym sprzęcie, wystarczy poszukać w Googlach. Producent podaje informacji znacznie więcej niż może Ci podać pytany użytkownik (bo zawsze o czymś zapomni): https://magazyngitarzysta.pl/sprzet/tes ... icro-br-80

Frapuje mnie jedno - dlaczego interesuje Cię rozwiązanie gorsze, ograniczające (wbudowany akumulator) zamiast normalnego (wymienne akumulatory)? Ma to więcej wad niż zalet:
1. akumulator się zużywa, czyli po jakimś czasie użytkowania czas pracy na akumulatorze się skróci
2. w trakcie ładowania urządzenia, nie będziesz mógł go używać
3. gdy Ci się urządzenie rozładuje, a pod ręką nie będziesz miał ładowarki/gniazdka - koniec gry

Boss ma oczywiście gniazdo na baterie/akumulatory. Dzięki temu możesz sobie ładować zapasowe akumulatory w ładowarce jednocześnie grając. jak Ci się rozładują, a nie będziesz mógł naładować, idziesz do sklepu, kupujesz dwa paluszki AA i grasz dalej.

Dobrze przemyśl, niezależnie od urządzenia które sobie wybierzesz, czy naprawdę chcesz wbudowany akumulator...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

27-07-2018 17:29

Cześć,

jakoś tak mam, że urządzenia z możliwością ładowania przez USB wydają mi się bardziej uniwersalne. Można je naładować z komputera, w samochodzie, z power banku itp. Kończę granie, podłączam do kabelka USB i już.
Dodatkowo często przebywam w miejscach gdzie zakup nowych baterii jest niemożliwy.
Wiem, można kupić akumulatorki i ładowarkę ale to zawsze dodatkowy sprzęt do wożenia.

Jeśli chodzi o sprawdzanie danych na stronach producentów to oczywiście to zrobiłem, ale najczęściej czasy pracy na baterii tam podane są zawyżone albo były mierzone w jakiś specyficzny sposób, np. bez metronomu (automatu perkusyjnego) który to podobno w tego typu urządzeniach bardzo zjada prąd.

Na stronie którą podałeś recenzent napisał iż BR80 na zwykłych bateriach alkalicznych pracuje około 6h. Jesteś w stanie to potwierdzić?

Może komuś się przyda... Poza zarekomendowanym przez Ciebie GR80 znalazłem na necie takie oto urządzenia podobne do Line6 (2h na baterii) ale z metronomem lub automatem perkusyjnym:

Mooer Pogo (~2h na baterii wg userów)
Mooer PE100 (ktoś na Amazonie napisał, że zjadło mu baterie w 20min!!!)
Aamoon PockRock (~2h wg userów, klon Mooer Pogo)
Korg Pandora Mini (3-6 h w zależności od sposobu użytkowania, dane producenta, można zasilać z USB)
NUX PG1/PG2 (~5-6h na baterii wg userów)

Zastanawiam się nad NUX PG1/PG2 lub BOSS GR80, wczoraj znalazłem na YT film na którym facet zasila GR80 z powerbanku USB, zawsze to jakiś backup.

Idealnym dla mnie urządzeniem by było małe urządzenie z klipsem na pasek z:
- metronomem
- wymiennym akumulatorem (tak jak to np. robi SONY/GOPRO w kamerkach sportowych)
- możliwością zasilania i ładowania akumulatora przez USB
- bluetooth do puszczania sobie bezprzewodowo podkładów z np. telefonu

chyba jeszcze nikt takiego urządzenia nie wyprodukował...

pozdr!
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

30-07-2018 08:37

Tak, może tak być, że na dobrych alkalicznych BR80 jedzie 6h. Ja używam akumulatorków 3200mAh (o ile dobrze pamiętam) i na tych akumulatorkach u mnie wychodzi 8-10 albo i więcej godzin grania.

Jak wolisz - dla mnie wbudowana bateria ma więcej wad niż zalet. Zresztą i tak musisz wtedy wozić dodatkowy sprzęt - ładowarkę lub laptopa do którego podepniesz, by służył za ładowarkę. Za to paluszki alkaliczne kupisz w każdym wiejskim GS-ie. Akumulatorków możesz mieć zapasowych naładowanych 10 i masz z głowy ładowanie, a zajmą mniej miejsca niż laptop.

W BR 80 bluetooth Ci niepotrzebny - pomieści on ogromne ilości podkładów, nawet poza tymi które już są w nim fabrycznie. Są też patterny perkusyjne, tuner, metronom (który możesz mieć włączony nawet w czasie odtwarzania podkładów), możesz spowalniać lub przyspieszać podkład i na żywo nagrywać to co grasz, nie tylko gdy gitara podłączona jest do urządzenia - wbudowane mikrofony zbierają zaskakująco dobrze. BR80 niestety nie ma klipsa do paska - to może być pomysł na mod. Ja go sobie trzymam w "nerce", ale myślałem nad jakimś etui z mocowaniem do paska. Na transport idealnie pasuje etui po starym GPSie :-) które jest sztywne i dobrze zabezpiecza, a poza tym mieści zapasowe akumulatorki i kabelki które dostajesz razem ze sprzętem. Nie jestem też pewien czy przypadkiem sam BR80 nie może służyć za ładowarkę do akumulatorków po podpięciu do USB, sprawdź. Ja wolę jednak ładować akumulatorki na zewnątrz, żeby się wszystko razem nie nagrzewało w trakcie ładowania.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Multiefekty / Procesory”