Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

24-01-2018 11:06

Mam pytanie, ale zacznę od wyjaśnienia jego źródła. Kupiłem niedawno fajne urządzenie mobilne m. in. do nagrywania i edycji nagrań - BOSS BR-80. Producentem tegoż jest Roland. Zgodnie ze specyfikacją, w komplecie powinna być płyta z oprogramowaniem Sonar X1 LE, aby urządzenia można było używać jako interfejsu. Fajnie, bo czasem wożę ze sobą laptopa, a zabawa na większym ekranie jest po prostu łatwiejsza. Przyszło urządzonko, pobawiłem się i stwierdziłem, że jest super. Dla moich potrzeb genialna rzecz. Przeszukałem pudełko, ale nie znalazłem płyty. Po pewnej wymianie maili z Guitar Center (gdzie kupiłem) i Roland Polska, od tych drugich uzyskałem informację, że Sonara nie dodają, bo nie jest już produkowany. Panowie z Guitar Center stwierdzili, że po rejestracji u Rolanda, będę mógł pobrać Cubase, ale Roland to zdementował. Stwierdzili też, że nie mają obowiązku nic dodawać, bo zastrzegli w ulotce, że "specyfikacja może ulec zmianie" - wiem, że to bzdura, ale nie w tym rzecz. Proponowali mi, żebym skorzystał z darmówek, nie obsługujących VST i to uznali początkowo za super przysługę dla mnie. Skomentowałem to odpowiednio i uznałem sprawę z nimi za zakończoną.

Poszli chyba jednak ostatecznie po rozum do głowy i dostałem ostatnio mail z informacją, że BYĆ MOŻE dostarczą mi licencję na Ableton Live Lite 9, który VST obsługuje. Nie znam kompletnie tego softu. Czy Waszym zdaniem warto się o to dobijać do nich? Czy może poprzestać na Cubase LE (darmówka)? Ktoś z tego Abletona korzystał? Jakie ma to możliwości i czy jest wygodne w użyciu?
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

24-01-2018 12:09

Jednym się podoba innym mniej. To przyzwoity soft, szczególnie przy używaniu live. Tyle że, wszelkie lajty mają dość istotne ograniczenia np. do 8 ścieżek audio, ilości zapiętych efektów itd.itp. Jak dla mnie 8 śladów to zdecydowanie za mało. Oczywiście można kombinować tylko po co się męczyć. Za friko jest obecnie Traction 6, za niewiele reaper. Filozofia każdego producenta jest niby podobna jednak aby się przestawić na nowy soft trzeba kilka dni poświęcić, więc jeżeli cubase w tej wersji ci odpowiada to działaj na nim. Mnie ableton razi wyglądem :-P a live z komputerem nie działam. Acha... i jestem leniwy.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Wróć do „Gitara i komputer”