dominont
Posty: 207
Rejestracja: 30-11-2010 22:04

11-12-2017 10:50

Cześć. Chciałbym kupić akustyka lub e-akustka w cenie powiedzmy 500-1000zł, przez internet. Nowy czy używany - obojętnie. Ważniejsze cechy:

* Brzmienie: Głęboki bas, ale nie zupełnie matowe brzmienie. Z drugiej strony czysta góra, ale w miarę łagona. Zdecydowanie nie lubię tego bardzo dźwięcznego, dzwoniącego dźwięku akustyków.
* Materiał: Nie mam większego pojęcia jakie drewno "dobrzme brzmi", czy powinien być lity top czy nie itp - zdaję się tutaj na Was.
* Budowa: Gram od kilku lat na elektryku. W związku z tym zależy mi na cutawayu i w miarę możliwości wąskim i cieńkim gryfie. Chciałbym żeby doświadczenie było - oczywiście na ile się da - jak najbliższe grze na "szybkim" elektryku.

Dodam może jakiś szybki przykład podglądowy w kwestii brzmienia. Włączyłem pierwsze lepsze porównanie gitar (klik! youtube) (wiem ile kosztują ale nie o to tutaj chodzi). Fragment od 2:00 do 2:40, trzy różne giarty. Jak dla mnie, brzmieniowo zdecydowanie najlepiej wypada Martin. Najgorzej Gibson. Mam nadzieję że da to jakiś dodatkowy pogląd co do brzmienia :)

Pozdrawiam
Schecter Demon & Schecter Synyster Gatets Custom-S -> Maxon OD808 -> Marshall Valvestate 8100 -> Strymon Big Sky -> Marshall 1936

paleman
Posty: 14
Rejestracja: 07-11-2017 20:09

15-12-2017 20:24

Cześć, jeśli chcesz to posłuchaj sobie gitary którą niedawno kupiłem. Niestety nie jest mi dane zbyt często się nią nacieszyć (brak czasu), ale juz jestem fanem marki Samick :-)
Wydaje mi się, że to jest właśnie brzmienie jakiego szukasz, ale posłuchaj sam - założyłem o niej osobny temat.
Jak dla mnie to chyba zmienię struny na cieńsze (teraz mam 12) i wydaje mi się, że gryf jest całkiem przyjemny jak dla kogoś, kto gra na elektryku.
link:
http://gitarzysci.pl/topic98579.html

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”