rka123
Posty: 1
Rejestracja: 09-12-2017 12:38

09-12-2017 12:43

Cześć wszystkim,

Na elektryku grałem jakieś 8 lat, raczej metal (przeróżny). W pewnym momencie musiałem sprzedać gitarę z powodów finansowych i dla 'pogrywu' kupiłem sobie od kolegi używanego Silvertona w stylu strata. Gitara generalnie poszła w kąt, co jakiś czas brałem coś tam 'szarpiąc'. Jak w końcu mi się ułożyło, to stwierdziłem, że wróciłbym do grania, ale nie do końca chcę teraz wydawać krocie na nową gitarę (wiadomo jak to jest na forum, masz 500 dozbieraj do 700, masz 700 dozbieraj to 1000, aż w końcu polecają gibsona :) ).

Ten strat, jak to strat, ma układ S-S-S i jak wiadomo do metalu to się średnio nadaję. Dodam, że są to oczywiście stockowe pickupy, więc ich jakość jest 'rewelacyjna'. I tutaj pytanko - czy jest jakiś sensowny single coil, który chociaż trochę nadawałby się do cięższego grania? Jeśli nie, to da radę przerobić takiego strata (to nie jest sklejka, wygląda na jakiś w miare dobry kawał drewna) na CHOCIAŻ H-S-S?
Błagam, nie mówcie, że zostaje mi tylko kupno nowej gitary :)

Podłączam to do Vox Amplug2 metal - na kumpla washburnie X50 brzmi to ślicznie, na tym niestety trochę nie bardzo...

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

09-12-2017 13:04

Zdejmij struny, odkręć maskownicę i zobacz jakie dziury masz wyfrezowane w desce. W moim Rockwood'zie, który ma S-S-S okazało się, że mógłbym nawet zamontować H-S-H.
Jeśli chodzi o niezbyt drogie przetworniki, to ostatnio wymieniałem w dwóch tanich gitarach koreańskie "stocki". W jednym przypadku na Wilkinsony, w drugim na Entwistle. Te drugie nieco droższe i mają pełniejsze brzmienie, w sumie chyba bardziej mi się podobają. Szczerze mówiąc, w obu przypadkach różnica "przed" i "po" była kolosalna. Poszedłem na lenia i zamiast bawić się w wymianę elementów kupiłem komplet: maskownicę, potencjometry, pickup'y i przełącznik - w sumie ok, 320 zł + godzina lutowania i montaż. Maskownicę możesz kupić z dowolnymi wycięciami, tak że ograniczony jesteś wyłącznie sposobem wyfrezowania dziur w desce.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Wróć do „Gitary elektryczne”