Bienias
Posty: 2
Rejestracja: 07-11-2017 22:26

07-11-2017 22:53

Witajcie!

Przeczytałem prawie wszystkie posty nie nadal nie mogę się zdecydować na zakup sprzętu (dla początkującego, który parę lat amatorsko klepie akustyka).

Sprzęt używany, tak do 600 zł

Wyczytałem polecane
1. Squier Bullet Strat - mam nagraną za 250 zł
2. Epiphone SG - do 500 zł
3. Washburn RX12 MB - do 500 zł
4. Squier Strat Affinity - około 450 zł

Co z tego będzie najsensowniejszym zakupem?
Z góry dzięki za podpowiedzi, bo myślę, że będą również przydatne dla innych świeżaków..

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

08-11-2017 14:49

Po pierwsze - czego TY oczekujesz od sprzętu? Bo zestawianie strata i SG jest troche średnie.

Tu jest taki przemiał miliona podobnych tematów, że swiezaki nawet w niego nie zaglądną, zapewniam.

paleman
Posty: 14
Rejestracja: 07-11-2017 20:09

08-11-2017 19:12

Ja zaglądnąłem i brakuje wiosła, które znajomy zakupił - jakiegoś Telecastera (nie pamietam gdzie, ale widział, że metalowcy nawet nagrali kawałek na nim, ale na japońskiej wersji).

Bienias
Posty: 2
Rejestracja: 07-11-2017 22:26

08-11-2017 19:42

Dzięki za odzew!
Czego oczekuję - satysfakcji... Jako świeżak nie wiem czego mam oczekiwać, po prostu aby grał i nie zniechęcał. Żaby łatwo się można było uczyć i wybaczał błędy ;) Ma służyć do zabawy w domu, bo nie sądzę, aby się nauczył tak dobrze grać, żeby wyjść poza dom :) a jak by to nastąpiło to mogę zmienić sprzęt.
Do jakiego rodzaju muzyki ma być sprzęt - jak do nauki to chyba każdy rodzaj muzyki chciałoby się potrenować....

Wiem, że może to pójście na łatwiznę, ale ja nie wiem, czym te modele się od siebie różnią, a już na pewno nie wiem jak te różnice mają mi ułatwić decyzję o kupnie. Nie szukam odpowiedzi, że ta jest taka, czy siaka, tylko proste - dla świeżaka najlepszym wyborem będzie taka, czy taka bo na początku i tak nie będzie różnicy...

Wiem, że tematów tego typu są setki, ale właśnie dla tego nie wiem co wybrać...

Sprzęt ma być na start, przecież zawsze go można zmienić....

a o Telecastera to nawet nie doczytałem, - przepraszam, bo pewnie bym go zamieścił.... zaraz poczytam o tym sprzęcie...

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”