MSSC
Posty: 3
Rejestracja: 23-06-2017 13:32

23-06-2017 13:38

Witam!

Niedawno postanowiłem rozpocząć swoja przygodę z gitara elektryczną, po wcześniejszych doświadczeniach z keyboardem (dosyć zaawansowany jestem) oraz kilkoma chwytami z gitary akustycznej. Postanowiłem dokonać zakupu sprzętu, a jako że nie posiadam w tym żadnego doświadczenia proszę was o pomoc. W temacie jestem kompletnie zielony, nigdy elektrycznej nie miałem w rękach, a jednocześnie mam parę wymagań ;). Po pierwsze cena to 1k zł jeśli jednak warto to mogę dołożyć parę stówek, i co prawda jestem początkujący ale od razu wolałbym kupić coś w miarę porządnego by wiedzieć na czym stoję. Dodatkowo, nie chcę inwestować w piecyk, gdyż posiadam maca pro z bardzo dobrą wbudowaną kartą dźwiękową który to mógłby mi takowy zastąpić, i pytanie moje jest takie, czy w tej cenie zdobędę coś pozwalającego na przesyłanie dźwięku przez SPDIF? Jakość jest o niebo lepsza niż miedziakami i opóźnienie nieco mniejsze. Jak wspomniałem jestem kompletnie zielony i proszę was o pomoc i ewentualne wytłumaczenie jeśli już zrobiłem z siebie idiotę ;). Dzieki z góry i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26-06-2017 11:29 przez MSSC, łącznie zmieniany 1 raz.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

23-06-2017 17:09

SPDIF z gitary do kompa? A to ciekawe :-) Jeśli 15836897 gitarzystów łączy się z kompem miedzią to może oznaczać, że to działa nieprawdaż? :-)

MSSC
Posty: 3
Rejestracja: 23-06-2017 13:32

23-06-2017 19:28

Działać działa na pewno, ale jeśli można w lepszej jakości to czemu by nie spróbować ;)

Nie trzeba od razu tak agresywnie, mówię że jestem zielony, ale w przypadku keyboardów spdif zawsze lepszy jest od miedziaków.

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

23-06-2017 20:08

Przerost tresci nad forma :) przetworniki w gitarze tez miedziane sa.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

24-06-2017 00:30

MSSC pisze:Działać działa na pewno, ale jeśli można w lepszej jakości to czemu by nie spróbować ;)

Nie trzeba od razu tak agresywnie, mówię że jestem zielony, ale w przypadku keyboardów spdif zawsze lepszy jest od miedziaków.



Eeeej no sorki to było żartobliwie a nie agresywnie :-)

Tak ale cyfrowy keyboard ma z natury na wyjściu cyfrowy sygnał tak? A gitara ma analogowy. Z natury. Epi ultra miał chyba wy cyfrowe ale chyba na USB o ile dobrze pamiętam..... ale mogę się mylić ;-)

MSSC
Posty: 3
Rejestracja: 23-06-2017 13:32

26-06-2017 11:28

W sumie to sygnał wyjściowy z keyboardów też jest analogowy, przecież klawisze mają różne stopnie wciśnięcia, od których zależy głośność, dynamika itd.

Z drugiej strony mój plan to podłączyć do kompa, zgrywać w locie i od razu puszczać na słuchawki, i zależy mi po prostu na możliwie małym opóźnieniu, jeśli miedziaki się do tego nadają to nie ma żadnego problemu. Teraz jednak nachodzi problem jakie wiosło wybrać, bo niby są listy top gitar do x ceny, ale najczęściej są to artykuły sponsorowane, a kiedy wchodzę na forum, gdzie każdy wyraża własne zdanie do dyskusja szybko przechodzi w slang, z którego nic nie rozumiem... Jaką gitarkę polecicie z własnego doświadczenia lub jaki TOP jest waszym zdaniem godny przejrzenia? Cena do 1k, choć jeśli warto to parę stówek mogę dopłacić

Wróć do „Gitary elektryczne”