kokainowapanda
Posty: 4
Rejestracja: 22-03-2017 15:36

22-03-2017 16:27

To mój pierwszy post na forum, więc chciałabym zacząć od przywitania się, tak więc: dzień dobry! :3

Jestem na etapie poszukiwania Telecastera dla siebie, problem w tym, że jestem leworęczna, reszta historii jest znana. Oczywiście, do dyspozycji jest Squier, Harley Benton, od groma modeli Fendera (na które zwyczajnie mnie nie stać). Pytanie, czy jest coś jeszcze? Hasło "lefty Telecaster" nie do końca się sprawdza w googlu, bo inne marki mają swoje nazwy na gitary o tym kształcie, np. Blade Daytona. Stąd moje pytanie do Was:

Kto jeszcze robi seryjnie lewe Telecastery w zakresie 1500-2000? Czy jest realna szansa dorwać takiego w układzie H-H?

Wielkie dzięki, Panda. :3

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

23-03-2017 05:31

jeżeli mogę to zapytam-po kiego grzyba Ci Tele jeżeli chcesz w układzie H-H?to tak jak szukać Gibola na singlach
Obrazek
Obrazek

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

23-03-2017 07:29

Boo moze podoba jej sie wzor tele a chce brzmienie jebaneza?
Ja tam rozumiem.

@panda, grasz juz na gitarze? Kwestia tego, ze nawet jesli jestes leworeczna a jeszcze nie grasz - nie ma sensu kupowac leworecznej gitary (chyba ze masz takie widzimisie). Rownie dobrze nauke mozesz zaczac na zwyklej praworecznej gitarze, a wybor sprzetu i ceny - wiadomo.. :)

Na Harley Bentona nawet nie patrz...
Na thomannie jest leworeczny Chapman HH za 2200, bez pickguarda.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

kokainowapanda
Posty: 4
Rejestracja: 22-03-2017 15:36

23-03-2017 11:52

Goblin pisze:jeżeli mogę to zapytam-po kiego grzyba Ci Tele jeżeli chcesz w układzie H-H?to tak jak szukać Gibola na singlach


Gdyż jestem absolutnie zakochana w Telecasterach, a ten docelowy ma służyć bardziej do czczenia bestii niż takiego klasycznego twangowania. ;) Dlatego z czasem trafiłby do niego komplet EMG, SD czy innego diabelstwa, ale nad tym będę się zastanawiała już mając gitarę. Na pewno znajdą się tacy, którzy będą uważać to za świętokradztwo, ale metal na Telim to naprawdę przyjemna sprawa. :)

jakit pisze:Boo moze podoba jej sie wzor tele a chce brzmienie jebaneza?
Ja tam rozumiem.
@panda, grasz juz na gitarze? Kwestia tego, ze nawet jesli jestes leworeczna a jeszcze nie grasz - nie ma sensu kupowac leworecznej gitary (chyba ze masz takie widzimisie). Rownie dobrze nauke mozesz zaczac na zwyklej praworecznej gitarze, a wybor sprzetu i ceny - wiadomo.. :)
Na Harley Bentona nawet nie patrz...
Na thomannie jest leworeczny Chapman HH za 2200, bez pickguarda.


Tak, gram. Niedawno pogoniłam swojego starego Epiphone'a G-310 LH, z którym spędziłam parę lat, mam też wystawionego na sprzedaż B.C. Richa Warlocka (bas). Całkiem niezły jako wieszak na kapelusz. Widzisz, problem w tym, że nie jestem leworęczna, tylko praworęczna. Kiedyś złapałam źle gitarę i tak się już nauczyłam. Żaden nauczyciel nie był w stanie mnie przekonwertować na "normalną" stronę (na flażolecie chyba też gram "odwrotnie", bo mam prawą rękę bliżej ustnika). Stąd pytanie o lefty.

Mówisz o Telim Chapmana? Widzę tylko Les Paule. :c Co do HB, nie chcę się wdawać w dyskuje, że to niewiadomoco, ALE spotkałam się zarówno na thomannie i wśród dwóch znajomych gitarzystów z opinią, że firma ta zaczęła się wyrabiać i po regulacji może się ścigać z droższymi Squierami. Jakiś komentarz do tego może? :)

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

23-03-2017 12:38

Fakt, HB sie wyrabia.
Drugi fakt, kazda gitare da sie wyregulowac, jesli nie jest zwirchrowany gryf, zle wymierzony itp itd - co w HB na razie jest loteria.

Chapman
Reszta


Niestety nie ma filtra na lewo prawo reczne
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ


Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 900
Rejestracja: 22-02-2011 08:06

24-03-2017 09:21

Spoko-chciałem tylko dopytać,najważniejsze że przynajmniej wiesz czego szukasz:)-owocnych poszukiwań życzę
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

24-03-2017 12:06

2 HB w Telecasterze to nie jest aż taka nowość. Jim Root taki układ wypromował dość szeroko. Miałem w resztą w ręku Fendka w wersji Jima Roota, siał zniszczenie.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

kokainowapanda
Posty: 4
Rejestracja: 22-03-2017 15:36

24-03-2017 15:01

6nt pisze:2 HB w Telecasterze to nie jest aż taka nowość. Jim Root taki układ wypromował dość szeroko. Miałem w resztą w ręku Fendka w wersji Jima Roota, siał zniszczenie.


Gdyby był lewy produkowany seryjnie, to wzięłabym bez wahania i bez tego tematu. ;)

Wróć do „Producenci i marki”