swiezak69
Posty: 1
Rejestracja: 07-01-2017 20:01

07-01-2017 20:24

Cześć wszystkim
Planuję kupić pierwszą gitarkę basową i tu się rodzi problem.
Odkąd zacząłem interesować się basami to zapragnąłem mieć model Gretsch G2224 Junior Jet
Niestety przyczyn niezależnych ode mnie muszę grać na basie leworęcznym a z tego co widzę to wybór instrumentów w tej kwestii jest mocno ograniczony i mój wymarzony Gretsch odpada.
Poszukuję basu dla początkujących i tu byłbym wdzięczny za wasze sugestie.
Nie chcę wydawać powyżej 1200 bo nie wiem czy nie okażę się totalnym beztalenciem albo nie będę mieć czasu czy po prostu ciało mi nie odmówi posłuszeństwa.
Na stan obecny interesuje mnie Ibanez GSR180 ewentualnie GSR200. Czy warto zakupić któryś z tych modeli? Ktoś któryś posiada i może opisać doświadczenia z użytkowania ich? Czy wielka jest pomiędzy nimi przepaść jeśli chodzi o wykonanie, brzmienie etc etc
Inny model nad którym się zastanawiam to Washburn T14.
Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

09-01-2017 07:48

swiezak69 pisze:Niestety przyczyn niezależnych ode mnie muszę grać na basie leworęcznym


Jaka to przyczyna? Podpowiem tylko, żebyś nie sugerował się tym, że jesteś po prostu leworęczny. Jeśli jeszcze nie zacząłeś grać, bierz zwykły bas, to i tak tylko i wyłącznie kwestia tego, w jaki sposób się nauczysz grać od początku. Na starcie i tak w grze masz obie 'lewe' ręce, a zwykły praworęczny sprzęt naprawdę dużo łatwiej znaleźć.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Wróć do „Gitary basowe”