Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

28-04-2015 08:37

Jak w temacie. Straciłem cierpliwość i nie chce mi się dłużej czekać na to, aż paluchy łaskawie zechcą się przyzwyczaić do podciągania E1 0.09 tak, żeby nie bolały po godzinie czy dwóch ćwiczenia jakiegoś solo.

Całego setu na 08-38 nie wymienię, bo mam zajebiście wyregulowane wiosło do 09-46 i nie chce mi się pieprzyć z przeregulowywaniem... tym bardziej, że mam floatujące tremolo, więc to nie tylko kwestia menzury (nie mówiąc o minusach w postaci podniesionej akcji strun itp). Stąd pomysł na zmianę tylko struny E1.

ISTOTNE!
Nie chodzi mi o byle struny. Używam Elixirów (których w rozmiarze 0.08 nie produkują), więc poszukuję równie dobrych, POWLEKANYCH strun - np. EB Coated Titanium RPS czy coś w tym stylu.

Sprzedaje ktoś takie ósemki na sztuki?
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

28-04-2015 12:37

Dołóż sprężynę i nie marudź. Ból przy dziewiątkach? Śmieszne. Wyrób skórę. A jeśli już elixiry, idź na całość i kup set, stać cię :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

28-04-2015 14:07

Po pierwsze - nie interesują mnie mądrości w stylu "wyrób skórę". Niech sobie skórę wyrabiają młodzi wannabe, ja gram dla przyjemności i nie mam czasu utwardzać paluchy po 3 godziny dziennie, a tym bardziej nie palę się do gitarowej martyrologii pod szyldem "per aspera ad astra". Zadałem konkretne pytanie, więc jeśli już koniecznie musisz się udzielić, to przedtem "wyrób" sobie nawyk odpowiadania na temat.

Po drugie - nawet gdybyś chciał, to nie zakwalifikujesz się do grona osób mających cokolwiek do powiedzenia na temat moich finansów, więc zamiast próbować grzebać w moim portfelu pogrzeb swojej starej. W portmonetce oczywiście.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

28-04-2015 14:40

Kapitalne; jeśli ekstrapolacja zasobności sygnaturek i sprzedawanego sprzętu to dla ciebie "grzebanie w porftelu", to widać wpust w kanalizację zadziałał. "Argument ad staram" po prostu powala, nie wolisz jednak kierować wymysłów (zerówka, do gimnazjum daleka droga), bezpośrednio, zamiast do bodu ducha winnych krewnych?

Ale zlituję się i dziś w GP zapytam. W twoim imieniu. Ósemki powlekane. Już zapisałem na karteczce, żeby nie zapomnieć.

Pozdrów rodzinę.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

29-04-2015 02:29

No już, cichutko, uspokójcie się.
Co do strun, to szukałem, ale nie znalazłem powlekanej ósemki. Znalazłem dziwną ósemkę, która niby nadaje się do elektryka i akustyka, co jakoś trudno mi sobie wyobrazić.
http://strunygitarowe.pl/pl/p/Struna-.0 ... ustic/1127
Możesz napisać do nich i zapytać o powlekane pojedyncze ósemki, bo to dobry sklep, więc może znajdą rozwiązanie.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

29-04-2015 06:38

Ja w międzyczasie znalazłem sklep, który sprzedaje sześciopaki EB i mają np. sześciopak ósemek EB Titanium RPS... w dodatku w bardzo przyzwoitej cenie (4.62$). Ale guess what... wysyłka tylko do US.

Mają naturalnie również europejskie oddziały we Francji i w UK, ale... po tej stronie Atlantyku kosztują już 8.40GBP ZA SZTUKĘ! o_O

Chyba kogoś mocno POEBAO...
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

30-04-2015 18:49

=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

30-04-2015 19:40

Tipereth nieco wyżej już podrzucił tego linka, ale powlekanych nie mają - z tego co widać na stronie. Po weekendzie jeszcze zadzwonię do nich, może usłyszę coś ciekawego.

Jeśli nie, to przetestuję zwykłe ósemki, ale pamiętam że zwykłe Slinky doprowadzały mnie do szału - po paru dniach brudziły jak cholera, doczyścić ich się nie dało, po tygodniu były już tak tępe że traciło się przyjemność z grania. Dlatego m.in. przesiadłem się na Elixiry.

Zwykłe niepowlekane EB to generalnie fajne struny - świetnie brzmią, wielu najlepszych gitarzystów ich używa... tyle, że to są struny na jeden koncert albo jedną sesję w studio. Najlepszych na taki komfort stać, ja nie zarabiam tyle co najlepsi ;-)
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

WiesiekW
Posty: 22
Rejestracja: 11-03-2015 00:34

29-06-2016 22:59

Wiem, że to stary temat, ale gwoli wyjaśnienia...

Niezależnie jaka firma produkuje struny POWLEKANE czy to Ernie Ball czy Elixir czy D'Addario to struny NIEOWIJANE (czyli wspomniana .008 czy pozostałe bez oplotu) NIGDY NIE SĄ POWLEKANE!!!!
Zatem jeśli szukasz powlekanej struny .008 to nigdy jej nie znajdziesz, bo takowej nie ma. Producenci powlekają jedynie struny z owijką i to tak naprawdę tylko one zasługują na miano POWLEKANYCH... Pozostałe nieowijane wioliny to najczęściej stal niklowana w zależności od producenta i modelu o lepszej lub gorszej jakości. Bez dodatkowej powłoki typu COATED (np. Gore w przypadku Elixirów).

-->

Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

01-01-2017 23:02

Polecam Ci ósemki poniższych firm, używałem strun tych firm ale rozmiarów od 10-52 w górę, ogólnie bez zastrzeżeń.
http://taniestruny.pl/struny/struny-na- ... om=listing
http://taniestruny.pl/struny/struny-na- ... om=listing
http://taniestruny.pl/struny/struny-na- ... om=listing
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

02-01-2017 13:28

Kiedyś używałem 8-38, dokładnie Presto Blues. Też były powlekane, ale po tygodniu. Ponad to dało się podciągnąć struny basowe o oktawę, ale mniejsza o większość. Co do EB Titanum, należy wiedzieć, że te struny dość ostro idą górką i tyle o ile w LP ujdą to w Stratach trzeba ściągać gałę treble w dół. I nie są powlekane celem dłuższej żywotności żadnym plastikiem, ale tytanem celem trzymania stroju. W kwestii strun nieowijanych, to zgodzę się z przedmówcą, te nie są powlekane żadną powłoką typu gore. Więc śmiało możesz użyć ósemki EB. A o floating tremolo się nie martw, jeśli działało poprawnie i trzymało strój to będzie nadal trzymać.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

02-01-2017 14:10

malyguit pisze:Też były powlekane, ale po tygodniu.


Zafrapowałeś mnie... objaśnisz? Bo albo nie dokończyłeś zdania, albo ja czegoś nie wiem, albo Cię źle zrozumiałem...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

03-01-2017 10:24

http://gitary.com.pl/blues-2/1091
Kup i zobacz jak ciągną syf z paluchów :)

Wróć do „Struny gitarowe”