Creatorrr
Posty: 6
Rejestracja: 04-12-2016 18:34

04-12-2016 18:41

Dla takiego fragmentu tabulatury

E---------------------------
A---------------------------
D---------------------------
G--7--9--9--10--9--7--9
B---------------------------
E---------------------------

Jeśli biorąc zasadę 1 próg 1 palec.

To robicie tak wskazujący na 7, zaś dokładacie serdeczny na 9, i zaś nie puszczając dwóch poprzednich dokładacie jeszcze mały na 10 i zaś po prostu puszczacie kolejno mały, serdeczny, wskazujący i dokładacie serdeczny na koniec.

Czy po prostu dociskacie i przykładając kolejny palec odpuszczacie?

Bo mi się wydaje bardziej logiczne to pierwsze, ale mam problem, nie z dokładaniem palców, ale z ich odstawianiem, bo jak mam już wszystkie trzy przyłożone i odkładam mały, to jakby dźwięk nie wybrzmiewa do końca tylko w momencie odłożenia od struny się urywa tak jakby brzęcząc, czy to kwestia tylko wybrania odpowiedniego momentu żeby go odstawić?

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

04-12-2016 18:58

Masz tu trzy dzwieki na jednej strunie, jak Ci wygodnie to mozesz to grać jednym palcem, ktory przesuwasz. Akurat tu najpierw sie dzwieki 'wznosza' potem 'opadaja', wiec logicznie byloby zagrac 7 wskazujacym, potem 9 srodkowym i 10 serdecznym, a nastepnie odpuszczac.

Creatorrr
Posty: 6
Rejestracja: 04-12-2016 18:34

04-12-2016 19:08

Geohound pisze:Masz tu trzy dzwieki na jednej strunie, jak Ci wygodnie to mozesz to grać jednym palcem, ktory przesuwasz. Akurat tu najpierw sie dzwieki 'wznosza' potem 'opadaja', wiec logicznie byloby zagrac 7 wskazujacym, potem 9 srodkowym i 10 serdecznym, a nastepnie odpuszczac.



A jak sądzisz na czym powinienem na początku nauki się skupić na jakiś ćwiczeniach czysto technicznych dla lewej i prawej ręki/rytmie/biciach/łapaniu poprawnie akordów?

Czy na graniu jakiś prostych riffów/utworów i dodania tylko trochę tych ćwiczeń, bo ta część tabulatury to jest z "Jingle Bells" i do tej pory właśnie więcej próbuję gra niż wykonywać tych ćwiczeń technicznych.

I jeszcze jedno mogę sobie trzymać gitarę na lewym kolanie wtedy jest tak pod kątem do mnie, bo jak trzymam na prawym to gitara jest prostopadle do mnie i niewiele widzę.

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”