kacperok
Posty: 1
Rejestracja: 28-06-2013 09:26

28-06-2013 09:28

Już 10 lipca o godzinie 19:00 w klubie Mandala odbędzie się koncert Erica Gales'a, na który serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na stronie http://www.gales.intv.pl.

Bilety na to wspaniałe wydarzenie można nabyć w cenie 90 złotych w Klubie Mandala. Przed zakupem prosimy skontaktować się telefonicznie 601 700 407 lub mailowo [email protected]

Koncert będzie transmitowany na żywo przez stronę internetową http://www.intv.pl.

Eric Gales wychowywał się w muzycznej rodzinie razem z czwórką braci, z których dwóch nauczyło się grać leworęcznie na gitarze odwróconej do góry nogami (w ten sam sposób gra Eric). Jeden z braci — Eugene — był basistą w grupie Eric Gales Band, a drugi — Jimmy King — podążał ścieżką wspaniałej kariery muzyka bluesowego, aż do swej przedwczesnej śmierci. Eric wydał swoją pierwszą płytę dla wytwórni Elektra w wieku lat szesnastu. Spotkała się ona z rewelacyjnym przyjęciem mediów i fanów na całym świecie. W 1991 r. w ankiecie Guitar World Magazine czytelnicy uznali Erica Najlepszym Debiutantem. Po nagraniu drugiej płyty trójka braci Gales utworzyła The Gales Bros i nagrała dla wytwórni The House of Blues płytę Left Hand Brand.
Na przestrzeni lat Eric używał talentu danego od Boga, by doprowadzać do szaleństwa kolejne tłumy słuchaczy. Wśród publiczności nierzadko pojawiali się artyści tacy jak Carlos Santana, Mick Jagger, Keith Richards, B. B. King czy Eric Clapton, zaciekawieni wyczynami gitarzysty. Na początku nowego tysiąclecia pojawiły się przed Galesem nowe możliwości. Wytwórnia Nightbirds Records (związana z rodziną Hendrixa) rejestrowała jego muzykę, a MCA/Universal zajął się dystrybucją. W 2001 r. Eric nagrał doceniony przez krytyków album That’s What I Am i wyruszył na trasę, by hipnotyzować fanów na całym świecie swym niecodziennym zjednoczeniem z gitarą. W 2006 r. Crystal Vision — kolejna doceniona przez krytykę płyta, nagrana dla Blues Bureau, przygotowała słuchaczy na niesamowitą kontynuację: The Psychedelic Underground, nagraną dla tego samego wydawnictwa w 2007. Wkrótce potem (2008) ukazała się The Story of my Life, a w dwa lata później niewiarygodnie udany Relentless, z następującą trasą koncertową. Ten album, łącznie z ostatnią płytą studyjną z 2012 roku — Transformation — stał się podstawą materiału podwójnego albumu koncertowego wydanego, również na DVD, w październiku 2012.
Będąc Afro-Amerykaninem, wyjątkowo uzdolnionym leworęcznym gitarzystą i wokalistą o ekspresyjnym głosie, Eric bywa, rzecz jasna, porównywany z Hendrixem. Gales, stworzył jednakże wyjątkową hybrydę bluesa i rocka, w której pobrzmiewają rozmaite wpływy: od Alberta Kinga do Erica Johnsona. Pośród innych gitarzystów o podobnym brzmieniu, Eric Gales wyróżnia się swoją mieszanką stylów.

BilFryzjer
Posty: 11
Rejestracja: 30-09-2016 09:42

30-09-2016 11:29

Mam nadzieje, ze facet szybko wroci na koncert w Polsce, bo chyba malo kto potrafi tak laczyc hendrixa z bardziej zaaawansowanym graniem...
A ja biorę moją gitarę i lecę na urlop w Hiszpanii :D

Wróć do „Blues & Jazz”